آموزشی, معرفی

رابطه لانگ دیستنس چیست و چگونه مدیریت می‌شود؟

رابطه لانگ دیستنس چیست

آیا می‌دانید رابطه لانگ دیستنس چیست؟ مفهوم رابطه لانگ دیستنس اغلب برای زوجینی که بنا به هر دلیلی دور از هم هستند به کار برده می‌شود. رابطه لانگ دیستنس یا روابط از راه دور ممکن است شکل‌های گوناگونی داشته باشد. به خصوص زمانی که چالش‌ها پیش می‌آیند.

یک منبع معتبر تحقیقاتی در سال 2018 نشان می‌دهد که زوج‌هایی که بیشتر از یک ساعت از هم فاصله دارند، بیشتر از آنهایی که از نظر جغرافیایی نزدیک هستند، از هم جدا می‌شوند. با این حال، حداقل 60 درصد از مردم به موقعیت عشق از راه دور وارد می‌شوند. با ما در این مقاله از سایت 30nergy همراه باشید تا به موضوع رابطه لانگ دیستنس و حواشی آن بپردازیم.

نگاهی به رابطه لانگ دیستنس یا رابطه راه دور

رابطه لانگ دیستنس در واقع نوعی ارتباط از راه دور بین زوجین یا عشاق است. این رابطه از راه دور می‌تواند از طریق تلفن، پیام، نامه یا ارتباط‌های ویدیوئی مجازی باشد. ارتباط از راه دور می‌تواند مانند شمشیر دولبه باشد و به موفقیت یا شکست رابطه منجر شود. یک مطالعه در سال 2018 با 295 شرکت‌کننده بررسی کرد که چرا پیام‌های متنی منجر به سوء تفاهم‌های بیشتری نسبت به تماس‌های تلفنی یا گفتگوهای حضوری می‌شوند.

محققان دریافتند که سوءتفاهم در ارتباطات مبتنی بر پیام متنی به این چهار دلیل محتمل است:

 • فقدان نشانه‌های غیرکلامی، مانند حالت چهره یا زبان بدن که به کلمات متن می‌دهد
 • تمایل به ارسال پیام در هنگام انجام فعالیت‌های دیگر
 • نحوه استفاده از کلمات اختصاری و نقطه گذاری که می‌تواند معنای برخی کلمات را تغییر دهد
 • مشکلات فنی که ممکن است جریان مکالمات را مختل کند

همه این دلایل می‌توانند درک نادرست پیام‌ها را آسان‌تر کرده و بر تعامل شما با فرد مورد علاقه‌تان تأثیر بگذارد. موانع زبانی یا فرهنگی نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خطاهای شناختی و راه‌های مقابله با آن

استراتژی‌هایی برای کمک به رفع فهم نادرست ارتباط از راه دور

هنگامی که ارتباطات نادرست اتفاق می‌افتد، ممکن است به جای پاسخ دادن، خود را در حال واکنش نشان دهید. این امر می‌تواند جرقه مشاجره، ایجاد نگرانی یا اضطراب در یک یا هر دو شریک یا حتی به گفتن چیزهایی شود که ممکن است منظور شما نباشد.

اگر متوجه شدید که سوء تفاهم‌ها و مشاجرات چالشی در روابط عاشقانه از راه دور شما هستند، از پیام‌های متنی فقط برای تماس‌های معمولی استفاده کنید.

سعی کنید مکالمات و مشاجره‌های صمیمانه و طولانی‌تر را فقط در تماس‌های ویدیویی یا حضوری داشته باشید. اگر می‌خواهید به طور کلی ارتباط با شریک زندگی خود را بهبود بخشید، به خصوص اگر جدا از هم زندگی می‌کنید، این نکات را در نظر بگیرید:

 • وقتی چیزی شما را ناراحت می‌کند، به جای واکنش فوری، برای پاسخ دادن به همسرتان وقت بگذارید.
 • سوالات روشن کننده بپرسید تا مطمئن شوید که قصد شریک زندگی خود را درک کرده‌اید.
 • شکیبایی را در خود پرورش دهید، به ویژه زمانی که یک مانع زبانی یا فرهنگی وجود دارد که ممکن است درک نادرست منظور طرف مقابل را آسان تر کند.

بدون اینکه شریک زندگی خود را به خاطر احساسات خود سرزنش کنید، به صورت آشکار در مورد احساس خود صحبت کنید.

ریشه برخی از چالش‌ها در رابطه لانگ دیستنس

ریشه برخی از چالش‌ها در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

برخی از چالش‌ها در روابط از راه دور اغلب ریشه در ترس دارند. ترس از اینکه طرف مقابل دیگر اهمیتی به شما ندهد. یا اینکه شخص دیگری را ملاقات کرده و چیزهایی را از شما پنهان می‌کند. در این مواقع بهتر است کمی آرام باشید و نسبت به الگوهای منفی که می‌تواند ترس شما را افزایش دهد آگاه شوید.

ارتباط واضح و آشکار می‌تواند به شما کمک کند تا احساس خود را بیان و از رفتارهای مبتنی بر ترس جلوگیری کنید.

اگر شریک زندگی شما می‌خواهد درباره کارهای شما اطلاع داشته باشد، این امر را یک امتیاز بدانید. اگر به سناریوهای خاصی فکر می‌کنید که باعث احساس ناامنی شما می‌شود، سعی کنید به شریک زندگی خود بگویید تا بتواند این موقعیت‌ها را روشن کند.

همچنین اگر با چالش‌هایی مانند اضطراب، ضربه، یا اختلال شخصیت مواجه هستید، از یک متخصص سلامت روان کمک بگیرید. مشاوران و متخصصان می‌توانند به شما کمک کنند مهارت های خاصی را توسعه دهید.

اهمیت درک موقعیت زمان و مناطق زمانی متفاوت

شاید شریک زندگی شما در منطقه زمانی متفاوتی زندگی می‌کند. در این حال، زمانی که شما تازه روز خود را شروع می‌کنید، او برای خواب آماده می‌شود. از سوی دیگر تفاوت شفیت کاری نیز می‌تواند تفاوت مناطق زمانی را در رابطه از راه دور به خوبی نشان دهد.

زمان می‌تواند موانع مختلفی را برای زوج‌هایی که جدا از هم زندگی می کنند ایجاد کند. اختلال در زمان می‌تواند تعداد و نحوه ارتباط از راه دور را تحت تأثیر قرار داده و چالش‌هایی را برای زوجین ایجاد کند. در این مواقع آگاهی به تفاوت مناطق زمانی می‌تواند چالش‌ها را بسیار کم کند.

استراتژی‌های کاربردی رفع محدودیت‌های زمانی

عشق خود را در اولویت زمانبندی روزانه خود قرار دهید. همچنین تعیین زمان برای مبادلات خاص را در نظر بگیرید. این امر می‌تواند به شما و شریک زندگیتان این فرصت را بدهد که جزئی از روال همیشگی یکدیگر شوید. درست مانند زوج‌هایی که اغلب در یک فضا زندگی می‌کنند.

برای مثال، سعی کنید زمانی که یک تماس ویدیویی به اشتراک می‌گذارید، 15 دقیقه برای صرف صبحانه با هم تنظیم کنید. هر شب ناهار یا شام یا قرارهای قبل از خواب را تنظیم کنید. تنظیم زمان تماس‌ها ممکن است نیاز داشته باشد که یکی یا هر دوی شما چند چیز را در طول روز تغییر دهید، اما اگر ارتباط عاشقانه‌تان برقرار شود ارزشش را دارد.

بیشتر بدانید: عشق یک طرفه چیست و چر جاده‌ای با انتهای ناخوشایند نامیده می‌شود؟

استراتژی‌هایی که می‌توانند به سبک زندگی جدا از هم کمک کنند

برای استفاده از رشد فردی خود و برای بهبود روابط از راه دور، این نکات را در نظر بگیرید:

 • هر وقت همدیگر را دیدید با شبکه دوستان یکدیگر وقت بگذرانید
 • وقتی با هم هستید، از محل کار یا تحصیل یکدیگر دیدن کنید تا با سناریوهایی که درباره آن‌ها صحبت می‌کنید آشنا شوید
 • در مورد اینکه چگونه تجربیات فردی شما می‌تواند بر اهداف زوج آینده شما تأثیر بگذارد صحبت کنید
 • به یکدیگر تورهای مجازی از برخی از فعالیت‌ها و مکان‌هایی که در زمان دوری از یکدیگر بازدید می‌کنید، ارائه دهید
 • جزئیات مربوط به فعالیت‌های جدیدی را که در آن مشغول هستید به اشتراک بگذارید
 • برای همدیگر در وقت خود صرفه جویی کنید تا هر یک از شما بدانید که هنوز برای دیگری اولویت دارید

همچنین لازم است که در مورد احساس خود در مورد تجربیات جدید و اینکه چگونه بر اهداف و برنامه‌های شخصی شما تأثیر می‌گذارد صحبت کنید.

حفظ عشق در روابط عاشقانه از راه دور

در روابط از راه دور از این رفتارها بپرهیزید

حفظ عشق در روابط عاشقانه از راه دور نیز به معنای اجتناب از برخی رفتارها است. پس این نکات را به یاد اشته باشید:

 • احساسات خود را از بین نبرید: به اشتراک گذاشتن احساسات خود، خطوط ارتباطی بین شما و شریک زندگیتان را باز نگه می‌دارد. اگر صحبت کردن درباره احساسات برای شما سخت است، آنها را یادداشت کنید و به جای آن نامه یا ایمیل بفرستید.
 • از اتهام زدن بدون مدرک بپرهیزید: اعتماد یک جنبه اساسی هر رابطه است. رنگ اعتماددر روابط دور، پر اهمیت‌تر است. سعی کنید افکار و چالش‌های شخصی را که ممکن است شما را به پیش فرض‌هایی سوق دهد شناسایی کنید. فقط روی شواهد تمرکز کنید و وقتی شک دارید توضیح بخواهید.
 • از لحظات کوچک لذت ببرید: سعی کنید از تبادلات روزمره در زمان باهم یا جدا بودنتان لذت ببرید. دور بودن می‌تواند باعث شود احساس کنید که همیشه به حرکات بزرگ و ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز نیاز دارید. اما شستن لباس‌ها یا آشپزی با هم، یا ارسال پیام‌های شب بخیر نیز می‌تواند بخشی از ساختن یک زندگی مشترک باشد.

به یاد داشته باشید که ارتباط شکننده‌ترین چیزی است که در این دنیا وجود دارد. پس روابط عاشقانه خود را ارزشمند بدانید و برای آن وقت بگذارید.

چالش‌های رابطه از راه دور را با یادگیری مهارت‌های ارتباط مؤثر بر طرف کنید!

در این مقاله سؤال  رابطه لانگ دیستنس چیست را پاسخ داده و استراتژهایی برای رفع موانع رابطه از راه دور را بیان کردیم. روابط از راه دور ممکن است دچار چالش‌ها یا سوء تفاهم‌های بسیاری شود. بالا رفتن تعداد سوء تفاهم‌ها می‌تواند رابطه را به صورت کامل خدشه‌دار کند. بر همین اساس یادگیری مهارت‌های ارتباطی می‌تواند در رفع چالش‌های رابطه لانگ دیستنس اثرگذار باشد.

در همین راستا و برای یادگیری مهارت‌های زندگی فردی و اجتماعی، می‌توانید با مجموعه سینرژی همراه شوید. مجموعه سینرژی با استفاده از سه ابزار تلفیقی کوچینگ، منتورینگ و ذهن آگاهی به ارائه خدمات مشاوره‌ای آموزشی می‌پردازد. استراتژی و هدف مجموعه سینرژی، آگاه‌سازی جمعی و تولید محتوایی درست و استاندارد در زمینه توسعه فردی و سبک زندگی عموم مردم جامعه است. شما می‌توانید از خدمات آموزشی سینرژی در جهت توسعه زندگی و کسب و کار خود استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره آنلاین و حضوری و ثبت نام در دوره‌های باشگاه و مدرسه سینرژی از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید:

 • شماره تلفن: 09909777798
 • ارسال پیام به تلگرام 09909777798 با آی دی @Synergyscchool
 • پیج اینستاگرام سینرژی با آدرس: @30nergy.school
 • گروه تلگرامی باشگاه سینرژی با آدرس:club

تیم پشتیبانی مجموعه سینرژی از ساعت 8 صبح تا 5 بعداز ظهر پاسخگوی شما کاربران هستند.

پرسش‌های پرتکرار در زمینه رابطه لانگ دیستنس

منظور از رابطه از راه دور چیست؟

رابطه از راه دور در واقع یک رابطه عاشقانه است که در آن دو نفر به قدری دور از هم زندگی می‌کنند که اغلب نمی‌توانند یکدیگر را ببینند.

آیا فاصله بر عشق تأثیر می‌گذارد؟

تأثیر فاصله بر عشق به شخصیت دو طرف رابطه بستگی دارد. اگر در لیست افرادی هستید که حضور فیزیکی برای شما بسیار مهم است، فقدان ارتباط فیزیکی می تواند بسیار دشوار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *