آموزشی, معرفی

مهارت‌های پولساز؛ سودآورترین مهارت‌ها برای یادگیری

مهارت‌های پولساز

آیا می‌خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید؟ یا درآمد بیشتری داشته باشید؟ بهترین راه برای پیشرفت در حرفه و کسب درآمد بیشتر، غنی سازی مهارت‌های خود است. داشتن یک مجموعه مهارت توسعه یافته، باعث می‌شود رزومه شما از سایرین متمایز شود. همچنین شانس ترفیع را افزایش داده و به شما قدرت چانه زنی بیشتری در مذاکرات خواهد داد. ما در این مقاله از  30nergy فهرستی از مهارت‌های پولساز را برای یادگیری گردآوری کرده‌ایم.

مهارت‌های پولساز مربوط به حوزه تجارت

مهارت‌های حوزه تجارت بسیار است. اما در دنیای کنونی، برخی از مهارت‌ها اهمیت بیشتری دارند. تمام مهارت‌هایی که در زیر مورد بحث قرار گرفته‌اند به شما ایده می‌دهند که علاقه خود را پیدا  کنید. همچنین، این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا و چگونه آن‌ها سودآورترین مهارت‌ها برای یادگیری هستند.

1. بازاریابی دیجیتال

اگر اهل فن آوری و استعداد تبلیغات هستید، به سراغ بازاریابی دیجیتال بروید. دیجیتال مارکتینگ جزو امور بازاریابی است. در این رشته شما از دستگاه‌های الکترونیکی و پلتفرم های رسانه‌های دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات استفاده می‌کنید. بسته به موقعیت، شما می توانید در آمد بالایی داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگ زمینه‌ای است که پتانسیل‌های زیادی دارد. با ظهور پلتفرم‌های دیجیتال و افزایش استفاده، نیاز به بازاریابی دیجیتال نیز در حال افزایش است. به طور کلی، بازاریابی دیجیتال مسیر شغلی بسیار متنوعی را ارائه می‌دهد. برخی از زمینه‌های بازاریابی دیجیتال شامل موارد زیر است:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
 • بازاریابی محتوا
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • اتوماسیون محتوا
 • بازاریابی کمپین
 • بازاریابی داده محور
 • بازاریابی تجارت الکترونیک
 • بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی
 • بازاریابی مستقیم ایمیلی

همچنین کتاب‌ها و بازی‌های الکترونیکی برای بازاریابی دیجیتال در دسترش هستند. بازاریابی دیجیتال در کانال‌های غیر اینترنتی نیز به صورت آفلاین انجام می‌شود. به عنوان مثال تلفن‌های همراه از طریق پیام کوتاه، پاسخ به تماس، آهنگ‌های زنگ تلفن همراه و تلویزیون. تخصص خود را انتخاب کنید و مهارت‌های مرتبط را برای سود بیشتر بهبود بخشید. در اصل، برای بازاریابی دیجیتال به هیچ مدرک اضافی نیاز ندارید. اما شما باید دوره‌های بازاریابی دیجیتال را بگذرانید تا شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش بیزینس کوچینگ

کپی رایتینگ از مهارت های پول ساز

2. کپی رایتینگ

اگر در نوشتن خلاق استعداد دارید، کپی‌رایتینگ ممکن است تنها مسیر درآمدزایی باشد که باید طی کنید. علاوه بر این، شما فقط به یک لپ‌تاپ، یک اتصال Wi-Fi خوب و توانایی تفکر خلاق خود برای داشتن یک حرفه موفق در زمینه نوشتن نیاز دارید.

معمولاً می توانید به عنوان یک کپی رایتر مستقل کار کنید. همچنین می‌توانید به عنوان یک کپی رایتر در بخش‌های بازاریابی، آژانس‌های کپی رایتینگ، آژانس‌های تبلیغاتی و یا شرکت‌های روابط عمومی کار کرد. علاوه بر این، مهارت‌های کپی رایتینگ در بسیاری از زمینه‌های بازاریابی مانند مدیریت محتوا، ویرایشگر، متخصص سئو و غیره مفید است.

یافتن کپی رایترهای بزرگ در صنعت امروز بسیار سخت است. بنابراین، بهبود مهارت‌های کپی رایتینگ شما را نسبت به دیگران برتری می‌دهد. علاوه بر این، مردم بهای خوبی را برای محتوای خوب می‌پردازند. محتوای خوب نوشته شده، عنوان جذابی دارد. علاوه بر این، یک کپی رایتینگ خوب باید توجه خواننده را جلب کند و او را تشویق به اقدام کند. به عنوان مثال، خرید یک محصول، بازدید از یک صفحه، اشتراک در خبرنامه و غیره.

3. مهارت‌های فنی

در این دوره از اینترنت، مهارت‌های فنی همیشه ضروری است. شرکت‌های بیشتر و بیشتری آنلاین می‌شوند و به عملیات مبتنی بر فروش دیجیتال روی می‌آورند. به همین دلیل است که امروزه تقاضای مهارت‌های فنی بیشتر شده است.

برخی از سودآورترین مهارت‌ها برای یادگیری در زمینه فناوری اطلاعات به شرح زیر است:

اتوماسیون فناوری اطلاعات

اتوماسیون فناوری اطلاعات به عنوان اتوماسیون زیرساخت نیز شناخته می‌شود. اساساً از نرم افزار برای ایجاد دستورالعمل‌ها و فرآیندهای قابل تکرار استفاده می‌کند. هدف آن جایگزینی یا کاهش تعامل انسانی با سیستم‌های فناوری اطلاعات است.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

یادگیری ماشینی هوش مصنوعی عمدتا مبتنی بر این مفهوم است که ماشین‌ها می‌توانند از طریق تجربه یاد بگیرند و تطبیق دهند. از سوی دیگر، هوش مصنوعی به ایده گسترده‌تری اشاره دارد. یعنی ماشین‌ها می‌توانند وظایف را هوشمندانه انجام دهند. نمونه‌هایی از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی شامل سیری و کورتانا است.

روش‌های توسعه نرم افزار (DevOps)

DevOps به مجموعه‌ای از شیوه‌ها اشاره دارد که توسعه نرم افزار را با عملیات فناوری اطلاعات ترکیب می‌کند و بر کوتاه کردن چرخه عمر توسعه سیستم‌ها تمرکز دارد. علاوه بر این، تحویل مداوم را با نرم افزار با کیفیت بالا ارائه می‌دهد.

 پردازش ابری

پردازش ابری

رایانش ابری به در دسترس بودن منابع سیستم کامپیوتری بر حسب تقاضا اشاره دارد و نیازی به مدیریت مستقیم یا فعال توسط کاربر نیست. به طور کلی پردازش ابری مراکز داده در دسترس همه کاربران از طریق اینترنت را توصیف می‌کند.

امنیت پیشگیرانه

امنیت پیشگیرانه به رویکردی اطلاق می‌شود که به موجب آن می‌توان از حوادث بزرگ قبل از وقوع جلوگیری کرد. به عبارت دیگر، به جای شناسایی و پاسخ، پیشگیری را هدف قرار می‌دهد.

بیشتر بدانید:موفقیت در کار؛ نکاتی برای لذت بردن از شغل

4- فروش؛ پتانسیل کسب پورسانت زیاد همراه با حقوق اولیه خوب

فروش یکی از سودآورترین مهارت‌ها برای یادگیری است. مشاغل فروش، پتانسیل کسب پورسانت زیاد همراه با حقوق اولیه خوب دارند. با داشتن برخی مهارت‌های لازم در فروش و دانش خاص صنعت، می‌توانید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید. فرصت‌های شغلی فروش زیادی در صنایع مختلف وجود دارد. برای مثال،

 • فروش دارویی یا پزشکی
 • فروش فناوری اطلاعات
 • فروش صادراتی
 • کالاهای مصرفی با حرکت سریع (FMGC)
 • فروش مستقیم یا میدانی
 • فروش رسانه و تبلیغات

در اصل، هر صنعتی دارای نقش‌های فروش است. قابلیت انتقال، مهارت‌های فروش را مطلوب‌تر می‌کند. برخی از استخدام کنندگان عمده فروش مهم در دنیا عبارتند از: آمازون، بلومبرگ، کوکاکولا، فورد انگلستان، فوجیتسو، مایکروسافت، سامسونگ و یونیلور. حتی شرکت‌های کوچک هم موقعیت فروش دارند. شرکت‌ها برای رسیدن به هدف نهایی خود به طور مداوم به نمایندگان فروش نیاز دارند.

5. طراحی – UX، گرافیک یا خاق تصاویر بصری

به عنوان یک طراح، می‌توانید جنبه خلاقانه خود را با تصاویر و گرافیک‌های چشم نواز به نمایش بگذارید. محدودیت زیادی برای آنچه یک طراح می‌تواند نشان دهد وجود ندارد. اگر می‌خواهید خوداشتغالی داشته باشید و به عنوان یک فریلنسر کار کنید، طراحی یک مهارت عالی است. وقتی مهارت‌ها و تجربه کافی را جمع آوری کردید، می‌توانید پول بیشتری دریافت کنید.

6. فیلمبرداری و ویرایش ویدئو

آیا متوجه شده‌اید که اخیراً افراد زیادی در همه جا وبلاگ نویسی می‌کنند؟ در سرتاسر جهان هر دقیقه پانصد ساعت ویدیو در یوتیوب آپلود می‌شود. به همین دلیل است که فیلمبرداری و ویرایش ویدیو یکی از سودآورترین مهارت‌هایی است که باید یاد بگیرید.

داستان سرایی موضوعی مهم در تولید محتوا است. ویدئوها در داستان سرایی بسیار بهتر از تصاویر هستند. از این رو، افراد زیادی در حال ساخت محتوای ویدیویی هستند. آیا به این فکر کرده‌اید که سازندگان محتوا چگونه ایده‌های ویدیویی را توسعه می‌دهند، برنامه ریزی می‌کنند، فیلم می‌گیرند و آن‌ها را ویرایش می‌کنند؟

مشاوره سرمایه گذاری بر روی شغل‌های پردرآمد را از کارشناسان سینرژی دریافت کنید!

در این مقاله مهارت‌های پولساز را بیان کرده و برخی از پردرآمدترین شغل‌های دنیا را نام بردیم. شغل‌های حوزه دیجیتال، تولید محتوا، دنیای فناوری الکتریکی و فروش از جمله شغل‌های پر درآمد در دنیای کنونی است. یافتن شغل بخش بسیار مهمی در زندگی هر فرد است. درآمد بالا نیاز به تخصص و کسب مهارت در شغل مورد نظر دارد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه مهارت های پردرآمد در دنیای مدرن، می‌توانید از طریق شماره 09909777798 با کارشناسان سینرژی ارتباط بگیرید تا شما را به متخصصان در این زمینه معرفی نمایند.

پرسش‌های پرتکرار در زمینه مهارت‌های پولساز

چه مهارتی می تواند پول زیادی برای شما ایجاد کند؟

مهارت‌های پردرآمد شامل توانایی‌های فنی مانند کدنویسی و طراحی وب، توانایی‌های خلاقانه مانند طراحی گرافیکی و ویرایش ویدیو، توانایی‌های مدیریتی مانند مدیریت پروژه و تحلیل مالی و توانایی‌های ارتباطی مانند سخنرانی عمومی و کپی‌رایتینگ است.

کدام مهارت برای آینده 2030 بهترین است؟

مهارت های فناوری دیجیتال یکی از مهارت‌های مورد نیاز در آینده خواهد بود. تا پایان سال 2030، تقریباً نیمی از مشاغل جهان برای حفظ شغل خود باید مهارت‌های دیجیتالی داشته باشند. این بدان معناست که تقاضا برای افراد با مهارت‌های دیجیتال و دانش پلتفرم‌های دیجیتال خواهد بود.

در سال 2024 چه مهارت‌هایی را باید یاد گرفت؟

کدنویسی اساس دنیای دیجیتال است، با هر برنامه موبایل، وب سایت و برنامه کامپیوتری که بر اساس کد ساخته شده است. علاوه بر کدنویسی، مهارت‌های زیر را در سال 2024 بهتر است بیاموزید:

 • تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • بازاریابی دیجیتال
 • امنیت سایبری
 • تسلط کاری ترکیبی
 • تحلیل کسب و کار
 • مدیریت پروژه
 • طراحی تجربه کاربری (UX)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *