آموزشی, بررسی ها

چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم

روانشناسی،  قوانین جذب را حداقل نیم قرن مطالعه کرده است. برخی از یافته‌ها ممکن است شما را شگفت زده کند. ما اغلب فکر می‌کنیم که جذابیت ما فقط به ظاهر فیزیکی بستگی دارد. اما علاوه بر فیزیک، زبان بدن ما و نوع رفتار اجتماعی نیز می‌تواند بر جذابیت اثرگذار باشد. اما در حالت کلی برخی ویژگی‌های فیزیکی خاصی وجود دارد که در سراسر جهان جذاب تلقی می‌شوند. ویژگی‌هایی مانند: جوانی، سلامتی و تقارن بدن به طور جهانی جذاب هستند. در این مقاله از سایت 30nergy درباره اینکه چگونه جذاب باشیم سخن می‌گوییم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

شخصیت جذاب چیست؟

جذابیت فقط به ظاهر نیست. بلکه شخصیت‌ها می‌توانند جذاب یا غیرجذاب باشند. موقعیت اجتماعی بالاتر به طور کلی جذاب‌تر از پایین‌تر است. ما به طور کلی بیشتر جذب افرادی می‌شویم که در مجاورت ما زندگی می‌کنند. همچنین ما بیشتر جذب افرادی می شویم که شبیه خودمان هستند. پس خبر خوب این است که می‌توانیم کمبودهای بخش ظاهر را با بهبود شخصیت، افزایش موقعیت اجتماعی و آشنایی با افرادی که می‌خواهیم دوستشان داشته باشیم، جبران کنیم.

ویژگی‌های عمومی افراد جذاب

تحقیقات نشان داده است که ما یک تیپ شخصیتی را برای روابط روزمره ترجیح می‌دهیم، اما نوع دیگری را برای روابط عاشقانه جدی طولانی مدت ترجیح می‌دهیم. برای روابط معمولی‌تر، ما افرادی را ترجیح می‌دهیم که صمیمی‌تر، سرزنده‌تر و با اعتماد به نفس باشند. اما برای روابط طولانی مدت جدی، ما کسی را می‌خواهیم که صمیمی، دلسوز، قابل اعتماد و فداکار باشد.

رفتارهای اجتماعی برای جذاب بودن

مواردی مانند موفقیت‌های کاری، تحصیلات و درآمد بالا می‌تواند در میان اجتماع ما را جذاب‌تر نشان دهد. فرد سخت کوش، جاه طلب و وظیفه شناس جذاب‌تر از یک فرد تنبل و بی‌ملاحظه خواهد بود. به خصوص در یک رابطه طولانی مدت، ما جذب افرادی می‌شویم که می‌توانند با ما و فرزندان آینده ما زندگی خوبی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: تحلیل رفتار متقابل؛ واکاوی رفتارهای فرد در محیط

تاثیر اولین برخورد در القای جذابیت

دیدار اول اهمیت زیادی دارد و زمینه رفتار و برداشت‌های بعدی ما را فراهم می‌کند. مهم است که در اولین دیدار، تاثیر خوبی به جای بگذاریم. با این وجود، اگر افراد زمان کافی را در کنار یکدیگر بگذرانند و به اندازه کافی آشنا شوند، می‌توانند با یکدیگر رشد کنند. وقتی کسی شما را در طول زمان می‌شناسد، حتی اگر شما بهترین برداشت اولیه را نداشته باشید، احساس جذابیت می‌تواند در طول زمان افزایش یابد.

دوست داشتن یک قانون جذب است

دوست داشتن و دوست داشته شدن

یک قانون جذب این است که ما افرادی را دوست داریم که ما را دوست دارند. این بدان معنا نیست که ما نباید خیلی در دسترس به نظر برسیم، انگار که باید با هر شخصی که ملاقات می‌کنیم، خودمان را خشنود کنیم یا تملق بگوییم. چیزی که ما دوست داریم این است که مورد پسند افرادی قرار بگیریم که نظرشان برایمان مهم است. پس از تملق دوری کنید و دنبال دوستی با افرادی باشید که شما را واقعاً دوست دارند.

چگونه می‌توانیم نسخه جذاب‌تری از خودمان بسازیم

ما همیشه می‌توانیم نسخه جذاب‌تری از خود باشیم. ما می‌توانیم کاری کنیم که گرم‌تر، قابل اعتمادتر و وظیفه‌شناس‌تر باشیم. می‌توانیم به مردم زمان بدهیم تا ما را بشناسند تا بتوانیم در کنار آنها رشد کنیم و در عین حال نشان دهیم که چقدر آنها را دوست داریم.

در نهایت، می‌توانیم به دنبال افرادی بگردیم که همسان و مشابه ما هستند که بیشتر ما را به عنوان یک روح خویشاوند درک کنند. تفاوت‌ها در یک رابطه بلندمدت طبیعی است. بنابراین، هر چقدر هم که احساس می کنید غیرجذاب هستید، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا خود را فردی جذاب‌تر کنید. در ادامه برخی از تکنیک‌های جذاب بودن را بیان می‌کنیم.

1. خودتان را مقایسه نکنید

اغلب ما خودمان را با دیگران مقایسه می‌کنیم. سعی کنید خود را با خودتان در موقعیت‌های متفاوت مقایسه کنید. هر فردی شرایط و موقعیت خاص خود را دارد. پس هرگز نمی‌توانید کسی را در موقعیت مشابه خود بیابید. پس تلاش و موفقیت‌های خود را در طول زمان با گذشته خودتان مقایسه کنید. در این صورت حس بهتر و اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت و می‌توانید در مسیر موفقیت و جذابیت بیشتر قدم  بردارید.

بیشتر بدانید: کوچینگ فردی چگونه از ما شخصیتی جدید می‌سازد؟

2. لباس‌های جذاب بپوشید

لباس خوب می‌تواند به شما احساس جذابیت بیشتری بدهد. اینکه چه لباسی به شما احساس جذاب بودن می‌دهد را می‌توانید در میان کمد لباس‌تان جست و جو کنید. شاید یک ترکیب خوب با لباس‌های ارزان قیمت نیز شما را جذاب نشان دهد.

3. افکار مثبت داشته باشید

سعی کنید آگاهانه فکر کنید به جای فکر کردن به عیب‌هایتان همواره نکات مثبت خود را به یاد بیاورید. این موضوع باعث می‌شود این احساس در رفتار و شخصیت شما نیز ظاهر شود و جذاب‌تر به نظر برسید. با یاد آوری نکات مثبت می‌توانید نکات منفی خود را نیز شناخته و در پی رفع آن‌ها قدم بردارید.

برای جذاب بودن بیشتر لبخند بزنید

4. بیشتر لبخند بزنید

لبخند زدن باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید. هنگامی که احساس شادی بیشتری می‌کنید، نسبت به خود و زندگی‌تان احساس خوبی خواهید داشت. لبخند زدن ممکن است نگاه دیگران را عوض کند اما مهم نیست. لبخند بزنید تا احساس بهتری نسبت به همه چیز در زندگی خود داشته باشید.

5.سطح استرس خود را کاهش دهید

استرس می‌تواند ما را مضطرب کند. در مواقع اضطراب احساس می‌کنیم که جذاب نیستیم.  بنابراین کاهش سطح استرس باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید. برای کاهش سطح استرس می‌توانید تکنیک‌ها و مهارت‌های این زمینه را آموخته و رسیدن به آرامش قدم بردارید.

همراه با مجموعه سینرژی چگونه جذاب بودن را بیاموزید!

در این مقاله سؤال چگونه جذاب باشیم را پاسخ داده و برخی از راهکارهای جذابیت رفتاری، ظاهری و شخصیتی را بیان کردیم. جذاب بودن تنها به داشتن ظاهری زیبا نیست. بلکه می‌توانید با به دست آوردن موفقیت کاری، سلامت جسمی و روانی، تحصیلات و درآمد بالاتر، آیتم‌های جذاب بودن را به دست آوریم.

البته به یاد داشته باشید که جذابیت شخصیتی بسیار مهم‌تر از جذابیت ظاهری است. بر همین اساس لازم است که مهارت‌های لازم برای جذاب بودن را یاد بگیرید. در همین راستا می‌توانید به مجموعه سینرژی بپیوندید.

مجموعه سینرژی با مدیریت مهندس حسین قریب گرگانی با استفاده از سه ابزار تلفیقی کوچینگ، منتورینگ و ذهن آگاهی به ارائه خدمات مشاوره‌ای آموزشی می‌پردازد. استراتژی و هدف مجموعه سینرژی، آگاه‌سازی جمعی و تولید محتوایی درست و استاندارد در زمینه توسعه فردی و سبک زندگی عموم مردم جامعه است. شما می‌توانید از خدمات آموزشی سینرژی در جهت توسعه زندگی و کسب و کار خود استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره آنلاین و حضوری و ثبت نام در دوره‌های باشگاه و مدرسه سینرژی از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید:

  • شماره تلفن: 09909777798
  • ارسال پیام به تلگرام 09909777798 با آی دی @Synergyscchool
  • پیج اینستاگرام سینرژی با آدرس: @30nergy.school
  • گروه تلگرامی باشگاه سینرژی با آدرس:club

تیم پشتیبانی مجموعه سینرژی از ساعت 8 صبح تا 5 بعداز ظهر پاسخگوی شما کاربران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *