آموزشی, بررسی ها, معرفی

پردرآمدترین شغل های دنیا

پردرآمدترین شغل های دنیا

ممکن است پول خوشبختی را نخرد، اما مطمئنا زندگی را آسان‌تر می‌کند. اگر به دنبال افزایش پتانسیل درآمد خود و تضمین آینده‌ای راحت از نظر مالی هستید، جای مناسبی آمده‌اید. در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی 13 مورد از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2023 و 2024 آشنا کنیم. از پزشکان و وکلا گرفته تا کارشناسان فناوری و مدیران مالی، ما صنایع و حرفه‌هایی را بررسی خواهیم کرد که سودآورترین حقوق را در بازار کار جهانی ارائه می‌دهند. پس این مقاله سایت 30nergy را دنبال کنید تا از پتانسیل درآمد باورنکردنی این مشاغل پردرآمد الهام بگیرید.

شغل‌های پُر درآمد دنیا را بشناسید

بالا بردن درآمد بیش از هر چیزی به علاقه شما بستگی دارد. اگر به شغل و حرفه خود علاقه داشته باشید و در کنار آن اطلاعات تخصصی را کسب و آن‌ها را به روز رسانی کنید؛ درآمد شما افزایش می‌یابد. اما در حالت کلی برخی از مشاغل درآمدهایی بالاتر دارند. لیست مشاغل ذکر شده در زیر از منابع مختلف در سراسر وب، مانند Business Insider و Career Addict گردآوری شده تا شما با برخی شغل‌های پردرآمد در دنیا آشنا شوید.

وکالت؛ اولین شغل پردرآمد در جهان

میانگین حقوق: 141,890 دلار

اولین شغل پردرآمد در جهان وکالت است. شغلی که مطمئناً اکثر مردم با آن آشنا هستند. برای کسب درآمدهای کلان در این حرفه، باید چندین سال درس بخوانید. همچنین چندین امتحان را پشت سر بگذارید و البته از موفقیت در آزمون عبور کنید.

شما باید تنظیم اسناد قانونی را بدانید و زمان زیادی برای مشاوره به مشتریان خود در مورد معاملات یا استراتژی‌های حقوقی صرف کنید. این حرفه شامل ساعات طولانی کاری و اضافه کاری‌های بسیار است. اما دستمزد و پاداش کار می‌تواند جوابگوی تمام این سخت کوشی باشد.

بیشتر بخوانید: موفقیت در کار؛ نکاتی برای لذت بردن از شغل

مدیر بازاریابی؛ شغلی متمرکز بر روی استراتژی و اجرای سیاست‌ها

میانگین حقوق: 145620 دلار

دومین مورد از پردرآمدترین شغل های دنیا مدیر بازاریابی استم. این افراد مسئول برنامه ریزی، اجرا و ارائه سیاست‌ها و برنامه‌های بازاریابی شرکت‌ها هستند. اما به طور کلی بیشتر روی جنبه استراتژی کار تمرکز می‌کنند. علاوه بر بسته حقوق و مزایا سالانه خوب، مدیران بازاریابی همچنین می‌توانند بر اساس اهداف فروش یا درآمد، کمیسیون و پاداش دریافت کنند.

لیسانس پزشکی یکی از بهترین مشاغل در سال 2023

لیسانس پزشکی؛ یکی از بهترین مشاغل در سال 2023

ادامه تحصیل در رشته پزشکی یک سفر طولانی و خسته کننده است. اما هنگامی که فارغ التحصیل شدید، می‌توانید انتظار داشته باشید که یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان را بدست آورید. کسانی که لیسانس پزشکی را می‌گذرانند معمولاً پزشک عمومی می‌شوند.

پزشکان درآمد خوبی دارند، همچنین انتخاب تخصص در یک رشته خاص پزشکی حقوق سالانه شما را افزایش می‌دهد. طبق فهرست US News بهترین مشاغل در سال 2023، متخصصان بیهوشی، متخصص زنان و زایمان تا 208000 دلار در سال درآمد دارند.

دندانپزشکی؛ سعی کنید متخصص باشید!

اگر به مراقبت های بهداشتی دهان و دندان علاقه دارید، دنبال کردن حرفه‌ای به عنوان دندانپزشک برای شما عالی است. دندانپزشکی یکی از پُردرآمدترین مشاغل در جهان محسوب می‌شود. وقتی سالانه 160370 دلار درآمد داشته باشید، نگاه کردن به دهان مردم ارزشش را دارد. با این حال، اگر ادامه تحصیل خود را برای تبدیل شدن به یک متخصص ارتودنسی یا جراح فک و صورت انتخاب کنید؛ می‌تواند منجر به دستمزد بالاتر از 208000 دلار آمریکا در سال شود.

لیسانس پرستاری؛ یکی از محبوب‌ترین دوره‌های تحصیلی در بین دانشجویان

پرستاری یکی از پُردرآمدترین مشاغل در جهان است و افرادی که در این راستا هستند حدود 93632 دلار آمریکا در سال درآمد دارند. برای کسانی که مشتاق پزشکی هستند اما نمی‌خواهند حداقل چهار سال را در دانشکده پزشکی بگذرانند، این شغل مناسب است.

دوره تحصیلی پرستاری یکی از محبوب‌ترین دوره‌های تحصیلی در بین دانشجویان است زیرا می‌توانید بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی مهارت‌های خود را به کار بگیرید. با مدرک پرستاری، شما واجد شرایط به عنوان متخصص پرستار بالینی، پرستار اجتماعی، متخصص مراقبت از کودک، پرستار خصوصی یا مددکار اجتماعی خواهید بود. کسانی که این مسیر شغلی را انتخاب می‌کنند، نیازی به نگرانی در مورد تضمین شغل ندارند. اداره آمار کار پیش بینی کرده است که انتظار می‌رود تقاضا برای پرستاران ثبت نام شده تا سال 2031 تا 46 درصد افزایش یابد.

پزشکان جراحی؛ یکی از پُراسترس‌ترین مشاغل

جراحی یکی از پُراسترس‌ترین مشاغل است. زیرا سال‌ها طول می‌کشد تا واجد شرایط شوید. جراحان مسئول زندگی و مرگ بیماران خود هستند. در کنار سختی کار، جراحان دارای برخی از بهترین غرامت‌ها در جهان هستند. مانند سایر مشاغل در زمینه پزشکی، دنبال کردن حرفه به عنوان جراح می‌تواند منجر به کسب درآمد کلان شود و سالانه حدود 208000 دلار آمریکا به دست آورید.

هوانوردی؛ فرصتی برای دیدن بسیاری از کشورهای جهان

دنبال کردن مدرک لیسانس در هوانوردی درها را به روی بسیاری از فرصت‌های شغلی در این صنعت باز می‌کند. یکی از محبوب‌ترین مسیرهایی که منجر به شغلی موفق و پردرآمد می‌شود، خلبان شدن است. این شغل با خطرات زیادی همراه است و یکی از خطرناک‌ترین‌ها است. اما در عین حال یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل در جهان است. خلبانان در ایالات متحده حدود 134630 دلار در سال درآمد دارند. حقوق ماهیانه پنج رقمی تنها مزیت در انتخاب این شغل نیست. به عنوان یک خلبان، شما قادر خواهید بود در سراسر جهان پرواز کنید و از بسیاری از کشورها را ببینید.

بیشتر بدانید: آموزش بیزینیس کوچینگ

فناوری اطلاعات؛ یکی از شغل‌های پُر فرصت در دنیای امروز

مدرک لیسانس در فناوری اطلاعات بر استفاده از برنامه و شبکه‌های کامپیوتری برای دستیابی به اهداف تجاری متمرکز است.

پس از تکمیل لیسانس فناوری اطلاعات، می‌توانید در بسیاری از زمینه‌های مختلف، از جمله مشاغلی به عنوان سرپرست پایگاه داده، معماران شبکه‌های کامپیوتری و مدیران سیستم، کار کنید. پردرآمدترین شغل در زمینه کسب و کار و فناوری اطلاعات در نقش یک مدیر فناوری اطلاعات است که سالانه تقریباً 159010 دلار آمریکا درآمد دارد. طبق گزارش BLS، پیش‌بینی می‌شود که تعداد مشاغل در فناوری اطلاعات تا سال 2031، 15 درصد رشد کند. بنابراین لازم نیست نگران یافتن شغل باشید زیرا انتظار می‌رود در چند سال آینده 682800 فرصت شغلی در زمینه دیجیتال ایجاد شود.

لیسانس اقتصاد؛ علمی بر چگونگی تولید و فروش در سراسر جهان

اگر به آمار، حسابداری و یادگیری در مورد تولید، توزیع و مصرف کالاها علاقه دارید، اقتصاد زمینه مناسبی برای شماست. علم اقتصاد به چگونگی تولید و فروش در سراسر جهان می‌پردازد. تحصیل در دوره لیسانس اقتصاد می‌تواند به چندین فرصت شغلی منجر شود. دانش‌آموزانی که این مسیر را دنبال می‌کنند و مدیران مالی می‌شوند می‌توانند میانگین حقوق پایه حدود 131710 دلار آمریکا را انتظار داشته باشند. این باعث می‌شود شغل مدیر مالی به یکی از پُردرآمدترین مشاغل در جهان تبدیل شود.

مهندسی نفت دارای بیشترین تقاضا و بیشترین درآمد

مهندسی نفت؛ دارای بیشترین تقاضا و بیشترین درآمد

در حالی که تحصیل در هر رشته مهندسی می‌تواند شما را برای شغلی با درآمد بالا آماده کند؛ مهندسان نفت بیشترین تقاضا و بیشترین درآمد را دارند. مهندسان نفت تا زمانی که شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان از ذخایر نفت درآمد کسب کنند، همچنان مورد تقاضا و جزو پردرآمدترین‌ها خواهند بود.

مدرک تحصیلی در این زمینه شما را به مهارت‌های توسعه تجهیزات و روش‌های کارآمد برای استخراج نفت و گاز از ذخایر عمیق زیر سطح زمین مجهز می‌کند. انتخاب این مسیر شغلی منجر به دستمزد بالای 130850 دلار آمریکا در سال خواهد شد.

توسعه دهنده وب؛ یکی از مشاغل برتر آینده

آیا آن برنامه بازی را می‌شناسید که می‌تواند ساعت‌ها شما را هیپنوتیزم کند؟ خوب، این کار یک توسعه دهنده وب ماهر است. یک روز کاری معمولی برای توسعه‌دهندگان وب شامل ایجاد و نگهداری وب‌سایت‌ها و اطمینان از دسترسی به همه طرح‌بندی‌ها و عملکردها است. با پیش بینی رشد 23 درصدی اشتغال تا سال 2031، توسعه وب قطعا می‌تواند یکی از مشاغل برتر آینده در نظر گرفته شود. الزامات مشاغل توسعه دهنده وب می‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از شرکت‌ها به مدرک لیسانس مرتبط با شغل برای استخدام نیاز دارند. اما در دنیای وب آنچه مهم است سطح مهارت شما است. درآمد توسعه دهندگان وب حدود 113720 دلار در سال برآورد می‌شود.

مدیر روابط عمومی؛ حرفه‌ای برای حفظ تصویر عمومی مثبت

مدیران روابط عمومی اغلب این تصور را به وجود می‌آورند که همه جا حضور دارند. به نظر می رسد آن‌ها همه چیز را می‌دانند. این تصور درست است. زیرا ارتباطات در ایجاد و حفظ تصویر عمومی مثبت برای مشتریان و مدیریت مناسب بحران‌ها حیاتی است.

برای کار به عنوان مدیر روابط عمومی، اغلب به مدرک لیسانس در روابط عمومی، تبلیغات یا ارتباطات نیاز است. برخی از موقعیت‌ها ممکن است نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا چندین سال تجربه کاری مرتبط داشته باشند. درآمد مدیران روابط عمومی اغلب  132800 دلار در سال اعلام شده است.

ستاره شناس؛ برای داشتن درآمد بالا به دکترا نیاز دارید!

محققان کیهان و اخترشناسان وقت خود را صرف مشاهده انرژی و ماده در فضای بیرونی می‌کنند. بسیاری از اوقات، ستاره شناسان جغد شب هستند. زیرا شب، دید بهتر اجرام آسمانی را تضمین می‌کنند. مانند فیزیکدانان، اخترشناسان برای کار در تحقیقات یا دانشگاه به مدرک دکترا نیاز دارند. توجه به جزئیات، مهارت فنی و کلی صبر نیز  در این شغل ضروری است. درآمد ستاره شناسان حدوداً 150510 دلار در سال برآورد شده است.

همراه با سینرژی شغل متناسب با علائق و استعدادهای خود را بیابید!

در این مقاله 13 مورد از پردرآمدترین شغل های دنیا را معرفی و سطح درآمد این مشاغل در آمریکا را مورد بررسی قرار دادیم. به یاد داشته باشید که انتخاب شغل بیش از هر چیزی به علائق، استعدادها و نیاز موجود و شرایطی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. به منظور دریافت مشاوره در زمینه شغل مناسب خود می‌توانید با مجموعه سینرژی در ارتباط باشید.

مجموعه سینرژی با مدیریت جناب آقای مهندس حسین قریب گرکانی به ارائه خدمات مشاوره‌ای_آموزشی در سه زمینه خودشناسی، خودسازی و خودباوری می پردازد. هدف اسینرژی این است که شما را در دریافت مهارت‌های چندگانه زندگی همراهی کند. شما می‌توانید از خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و کارگاهی مجموعه سینرژی بهره‌مند شوید و گام‌های مفید و مؤثری برای زندگی و کسب و کار خود بردارید.

جهت رزرو وقت مشاوره آنلاین یا حضوری، ثبت‌نام و عضویت در باشگاه یا دوره‌های مدرسه سینرژی و شرکت در تورهای توسعه فردی می‌توانید از طریق راه‌های ارتبطی زیر اقدام کنید:

  • شماره تلفن: 09909777798
  • ارسال پیام به تلگرام 09909777798 با آی دی: @Synergyscchool
  • پیج اینستاگرام سینرژی با آدرس: @30nergy.school
  • و گروه تلگرامی باشگاه سینرژی با آدرس: club

تیم پشتیبانی مجموعه سینرژی برای پاسخگویی تماس، اکانت تلگرام و دایرکت پیج در روزهای کاری از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر در خدمت رسانی به شما آماده است. همراه با سینرژی معنای زندگی را بیاموزید.

پرسش‌های پرتکرار درباره پردرآمدترین مشاغل

کم درآمدترین شغل چیست؟

مشاغلی که کمترین حد درآمد آن‌ها ساعتی 15 دلار یا کمتر است در رنج مشاغل کم درآمد قرار دارند.

معتبرترین مشاغل 2023 و 2024

پزشکان، دانشمندان و کشاورزان محترم‌ترین و معتبرترین مشاغل هستند. مهم‌ترین عواملی که یک شغل را قابل احترام می‌کند: مراقبت از دیگران، قابل اعتماد بودن و ضروری بودن برای جامعه است.

فرصت های شغلی برای کدام حرفه بیشتر است؟

مشاغل حوزه آنلاین و دیجیتال مانند متخصصان سئو، طراحان سایت، کارشناسان حوزه اطلاعات و فناوری فرصت‌های شغلی بیشتری در حال حاضر و سال‌های آینده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *