معرفی

معرفی بهترین کتابهای روانشناسی شخصیت

بهترین کتابهای روانشناسی شخصیت

روانشناسی یک حوزه گسترده و متنوع است که بر مطالعه نحوه رفتار و تفکر افراد، از جمله شما، متمرکز است. روانشناسی، احساسات، شخصیت و خیلی حوزه‌ها و پایه‌های دیگر را نیز پوشش می‌دهد.  وقتی روانشناسی را درک کنید، خود و اطرافیانتان را درک خواهید کرد. همچنین تصمیمات بهتری می‌گیرید، موقعیت‌های سخت را راحت‌تر مدیریت می‌کنید و خیلی سریع‌تر از آنچه تصورش را می‌کردید، به پتانسیل‌های کامل خود نزدیک می‌شوید. این دانش شگفت‌انگیز حتی به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا شما و کسانی که به آنها نزدیک‌تر هستید، رفتاری را انجام می‌دهید و چگونه می‌توانید برای بهتر شدن تغییر کنید. در این مقاله از سایت 30nergy بهترین کتاب‌های روانشناسی شخصیت را معرفی می‌کنیم.

کتاب 7 عادت افراد بسیار موثر

این کتاب پرفروش بین‌المللی یکی از بهترین کتاب‌های شخصیتی است که بر این موضوع تمرکز دارد که چگونه می‌توانید عادات شخصی و حرفه‌ای خوب خود را شناسایی کرده و آنها را به گونه‌ای بسازید که شما را از یک فرد معمولی متمایز کند.

چکیده کتاب

نویسنده بیان می‌کند که همه عادت‌هایی دارند که برخی خوب هستند، برخی بد، و برخی تأثیر خیلی کمی بر زندگی ما دارند. کتاب از شما نمی‌خواهد که بدی‌ها را کنار بگذارید؛ بلکه به سادگی به شما کمک می‌کند تا موارد خوب را بهینه‌تر و بهتر ببینید و بسازید. نویسنده هفت عادت هم افزایی را پیشنهاد می‌کند که به طرق مختلف یکدیگر را تکمیل می‌کنند. این عادت‌ها به شما کمک می‌کنند که کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید، تصمیم‌های هوشمندانه‌تری بگیرید، روابط اجتماعی را مدیریت کنید، بر عادت‌های بد غلبه کنید، بهره‌وری را افزایش دهید، و خود واقعی‌تان را بهتر بشناسید. همچنین نحوه نگرش شما به جهان و متعاقباً جهان به شما را تغییر می‌دهد.

نکات کلیدی

 • این کتاب به شما کمک می‌کند تا از نظر شخصی و شغلی و اجتماعی، بهتر شوید.
 • اگر بتوانید این عادت‌ها را تمرین کنید، دنیا را متفاوت می‌بینید و با مسیر رسیدن به یک زندگی موفق آشنا خواهید شد.

بیشتر بدانید: کوچینگ چیست و چرا همه به کوچ نیاز داریم؟

غول درون را بیدار کن

غول درون را بیدار کن؛ بهترین کتابهای روانشناسی شخصیت

این کتاب، یک راهنمای گام به گام است که اصول تسلط بر خود را آموزش می‌دهد که به کشف هدف واقعی و کنترل زندگی و سرنوشت کمک می‌کند.

چکیده کتاب

این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های خودیاری شناخته می‌شود. چرا که تکنیک‌های قدرتمند و تغییر دهنده زندگی را معرفی می‌کند که می تواند زندگی شما را فراتر از حد تصورتان بهبود ببخشد. اما مشکل واقعی این است که این روش‌ها برای اجرا یا تمرین، چالش برانگیزتر هستند. نویسنده از ترکیبی از برنامه‌ریزی عصبی-زبانی (NLP)، رفتار درمانی شناختی (CBT) و روان‌درمانی وجودی برای رسیدن به ایده‌هایی استفاده کرده است که به راحتی قابل درک و استفاده در زندگی واقعی هستند. او همچنین مثال‌های زیادی از زندگی خود آورده است تا بتوانید به عنوان یک خواننده با مسائل ارتباط برقرار کنید. به طور خلاصه، این کتاب جامعی است که فلسفه‌های جاودانی را پیشنهاد می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند اشتیاق خود را در زندگی کشف کنید و به اهداف واقعی خود برسید.

نکات کلیدی

 • این کتاب یک راهنمای عملی و انگیزشی است که به شما در تصمیم گیری برای رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند.
 • نکات و راه حل‌های مفیدی برای برخی از بحرانی‌ترین مشکلات زندگی ارائه می‌دهد.

از بهترین کتابهای روانشناسی شخصیت ؛ شما یک بدجنس هستید

این کتاب راهنمایی است که به شما کمک می‌کند تا رفتارهایی را که زندگی شما را خراب می‌کنند، شناسایی کنید و سپس به شما در تغییر این رفتارها کمک می‌کند تا شما را تا پایان عمر به جایی که می‌خواهید برسید، برساند.

چکیده کتاب

این کتاب بسیاری از فلسفه‌ها را به شما می‌آموزد و باورهای بسیاری را به اشتراک می‌گذارد که برای داشتن یک زندگی بد باید بدانید. همچنین برای افرادی که به تازگی مطالعه‌ی کتاب‌های خودیاری را شروع کرده‌اند، می تواند بسیار جالب و جذاب باشد. با این حال، اگر شما یکی از کسانی هستید که کتاب‌های دسته‌بندی خودیاری زیادی را خوانده‌اید، ممکن است برخی از مفاهیم مورد بحث در کتاب برای شما آشنا به نظر برسد، زیرا حتماً قبلاً آنها را در جای دیگری خوانده‌اید. چیزی که این کتاب را از دیگر کتاب‌های خودیاری متمایز می‌کند، سبک روایت منحصر به فرد نویسنده است، جایی که او به طور غیرمستقیم اما به شیوه‌ای بسیار جالب به موضوعی می‌پردازد. به طور خلاصه، این کتاب به شما کمک می‌کند تا به اهداف و رویاهای زندگی خود برسید.

نکات کلیدی

 • اگر تازه‌وارد در مقوله خودیاری هستید، این کتاب را حتما بخوانید.
 • این کتاب به شما کمک می‌کند بر موانع ذهنی‌ای که ممکن است شما را از تحقق رویاهایتان باز دارند، غلبه کنید.

کتاب اصول موفقیت

اصول موفقیت؛ اصولی برای شناخت شخصیت

این کتاب نقشه‌ای از مسیری را که باید برای رسیدن به هدف مورد نظر طی کنید، ارائه می‌کند. جالب اینجاست که این طرح بر اساس داستان‌های موفقیت برخی از برجسته‌ترین افراد جهان تهیه شده است.

چکیده کتاب

این کتاب یک کتاب عالی است که به شما آموزش می‌دهد که چگونه اعتماد به نفس را در خود ایجاد یا تقویت کنید، چالش‌های روزانه را مدیریت کنید، چگونه به زندگی اشتیاق داشته باشید و غیره. این کتاب نه تنها به شما کمک می‌کند تا هدف زندگی خود را پیدا کنید، بلکه شما را به سمت تحقق رویاهایتان سوق می‌دهد. علاوه بر جمع آوری بسیاری از ایده های خوب، 64 اصل جاودانه را نیز روایت می‌کند که از رویدادهای واقعی زندگی برخی از موفق‌ترین مردان و زنان در طول تاریخ الهام گرفته شده است. اگر بتوانید اصول پیشنهادی را هر روز تمرین کنید، شکی نیست که در زندگی به هر آنچه که بخواهید، خواهید رسید.

نکات کلیدی

 • پس از خواندن کتاب، واقعاً از داستان‌های این مردان و زنان موفق سود خواهید برد.
 • این کتاب قصد دارد نشان دهد که موفقیت از طرز فکر شما شروع می‌شود. شما هرگز نمی‌توانید موفق شوید، اگر این را باور نداشته باشید.

قدرت مشارکت کامل و روانشناسی شخصیت

این کتاب پیشگامانه، راهنمایی‌های گام به گام ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند انرژی خود را هم در حین کار و هم در خارج از آن مدیریت کنید، که امری بسیار مهم در دنیای کنونی است.

چکیده کتاب

این کتاب حول محور این ایده می‌چرخد که این مدیریت زمان نیست که می‌تواند به تعادل بین کار و زندگی شما کمک کند. در عوض، می‌توانید انرژی خود را مدیریت کنید و به عملکرد بالا در محل کار و یک زندگی خانوادگی سالم و شاد برسید. به زبان ساده، نویسنده می‌گوید تعداد ساعت‌هایی که برای یک اثر می‌گذارید، نتیجه مطلوب را به شما نمی‌دهد، اما کیفیت آن ساعت‌ها نتیجه مطلوب را به شما می‌دهد. این تنها در صورتی می‌تواند اتفاق بیفتد که از زندگی خود در خارج از محل کار لذت ببرید، جایی که می توانید از استرس ناشی از کار خلاص شوید. اگر بفهمید که شما یک انسان هستید، نه یک کامپیوتر، به شما کمک می‌کند.

نکات کلیدی

 • این کتاب، کتاب جالبی است که بیان می‌کند به جای وقت خود باید روی مدیریت انرژی خود تمرکز کنید.
 • اگرچه اصولاً بر کارگران یقه سفید متمرکز است، اما اصول مورد بحث در کتاب، جامع و جهان شمول است.

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های دنیا برای موفقیت

16 تیپ شخصیتی؛ بهترین کتابهای روانشناسی شخصیت

این کتاب قصد دارد مکانیسم انواع شخصیت را به شیوه‌ای بسیار دقیق توضیح دهد. در نتیجه، می‌تواند به درک منطق پشت رفتار افراد در موقعیت‌های خاص کمک کند تا با آن به بهترین شکل ممکن برخورد شود.

نکات کلیدی

 • ما را وادار به شناسایی خود و روشن ساختن هویت خود می‌کند.
 • ریشه در نظریه‌های یونگ و مایرز-بریگز دارد.
 • ویژگی‌های هر تیپ شخصیتی را بیان می‌کند.
 • کتاب بررسی دقیقی از رشد یا تغییر شخصیت در طول عمر ارائه می‌دهد.

رشد شخصیت

این کتاب مجموعه ای عالی از آثار کامل سوامی ویوکاناندا است  و هدفش هدایت خوانندگان برای رسیدن به خودآگاهی است که هدف نهایی زندگی است. با تصاویر و دستورالعمل‌ها، این کتاب به اندازه‌ای آموزنده و تحریک‌کننده است که باعث می‌شود خواننده احساس فوریت کند تا شخصیت خود را برای بهتر شدن تغییر دهد.

نکات کلیدی

 • لایه‌های مختلف شخصیت را پوشش می‌دهد.
 • راه‌های کنترل احساسات منفی را بیان می‌کند.
 • آموزش ایجاد حس برابری.
 • قدرت تمرکز را آشکار می‌کند.
 • توضیح می‌دهد که چرا و چگونه لذت، هدف نیست.

رشد اجتماعی و شخصیتی

کتابی روان با مثال‌های متفاوت. این کتاب سعی می‌کند با جریان آسان و روان خود با خواننده ارتباط برقرار کند و نظریه‌ها و مفاهیم عمده روانشناسی اجتماعی و رشد انسانی را پوشش دهد.

نکات کلیدی

 • تمرکز بر عوامل موثر بر تغییرات شخصیتی در سنین اولیه و نوجوانی.
 • علل، فرآیندها و پیچیدگی‌های تغییرات رشدی.
 • تأکید تأثیرات فرهنگی بر رشد شخصیت.
 • تصمیم‌گیری بر اساس تئوری‌های آزمون و تحقیقات میدانی.

پرسشهای پرتکرار در زمینه بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت

محبوب‌ترین نظریه در روانشناسی شخصیت چیست؟

نظریه صفت یکی از محبوب‌ترین انواع نظریه‌های روانشناسی شخصیت است. این نظریه پیشنهاد می‌کند که شخصیت افراد با توجه به اینکه ویژگی‌های شخصیتی اصلی غالب‌تر است، متفاوت است. در این معنا، هر صفت به عنوان یک پیوستار دیده می‌شود. برای مثال مهربانی را در نظر بگیرید.

آیا خواندن کتاب‌های روانشناسی خوب است؟

کتاب‌های روان‌شناسی می‌توانند بینش خوبی در مورد کار پزشکان حرفه‌ای ارائه دهند و چشمان شما را به دنیای واقعی‌تر خود و انسان‌های دیگر باز کنند و شما را برای آینده آماده کنند. نگاهی به لیست 10 کتاب برتر روانشناسی ما بیندازید تا در هر سنی که هستید، برای الهام گرفتن آماده شوید.

آیا کتاب می‌تواند شخصیت را توسعه دهد؟

امتیاز کلیدی. برخی هنوز این افسانه را باور دارند که شخصیت تا سن 30 سالگی مانند سنگ می‌شود، اما تحقیقات نشان می‌دهد که خواندن کتاب‌هایی از قبیل داستان همچنان می‌تواند بر شخصیت فرد تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *