معرفی, آموزشی

بهترین کتاب های دنیا برای موفقیت

بهترین کتابهای دنیا برای موفقیت

راز موفقیت را باید آموخت. هیچ میانبر عجیب و غریبی برای پی بردن به راز موفقیت، وجود ندارد. امروزه بهترین کتابهای دنیا برای موفقیت بسیار است که برخی حاصل تجربیات بوده و برخی زندگی‌نامه افراد موفق را شامل می‌شود. نکته مهم برای ما در این جاست که فارغ از اینکه چه کسی موفق است، باید به این نکته توجه کنیم که چه تغیرات و تصمیماتی سبب موفقیت در یک برهه از زندگی این افراد شده است. این اطلاعات به بهانه‌های گوناگون در کتاب‌های متفاوت جای داده شده است و از این منظر کتاب‌هایی با موضوع موفقیت پدید آمده که می‌توان در هر کدام نکته‌ای برای برداشتن یک گام به سوی موفقیت برداشت. در این مقاله از مجله 30NERGY به معرفی بهترین کتاب‌های موفقیت می‌پردازیم.

چرا باید کتاب های موفقیت را بخوانیم؟

با خواندن یک کتاب موفقیت درمی‌یابید که علاوه بر روشن ساختن مسیر پیشرفت، خواندن رازهای موفقیت دیگران نیز تاثیر بسیاری بر ذهنتان می‌گذارد. پس شما با خواندن این کتاب‌ها  قدرت ذهنی بیشتری برای آغاز کارهایتان خواهید داشت. به همین سبب فرد برای خواندن کتاب‌های دیگر در این زمینه مشتاق تر خواهد شد و اطلاعات به روزتری کسب می کند؛ سرعت موفقیت آن‌ها چند برابر خواهد شد. این کتاب‌ها، ماحصل تجربه‌ افراد موفق در زندگی است و منابعی بسیار غنی دارند. از این رو اگر برآنید که الگوهای مهم و فاخر داشته باشید، بهتر است مطالعه اینگونه کتاب‌ها را در برنامه روزانه خودتان قرار دهید.

بیشتر بدایند: راز موفقیت چیست و چگونه می‌توان به آن دست یافت؟

لیستی از بهترین کتاب‌های دنیا برای موفقیت

در این جا لیستی از کتاب‌های مطرح در زمینه موفقیت را آورده‌ایم:

کتاب چگونه کارهای بزرگ انجام می شود

درک آنچه که پیروزی‌ها را از شکست‌ها متمایز می‌کند، بسیار مهم است. دن گاردنر در این کتاب، خطاهایی را که منجر به شکست پروژه‌ها می‌شود و اصولی که به موفقیت آنها کمک می‌کند را آشکار می‌سازد. به این فکر کنید که چگونه آی‌پاد اپل طی یازده ماه از پروژه‌ای با یک کارمند به یک محصول بسیار موفق تبدیل شد. با بررسی مطالعات موردی در طیف وسیعی از فناوری‌ها و کسب‌وکارها، کشف کنید که چرا این یک فرد یا سیستم، یک استثنا است و چگونه می‌توانید یکی از این استثناها باشید.

کتاب هفت عادت افراد بسیار موثر اثر استفن کاوی

این کتاب کلاسیک تقریباً یکی از کتاب‌های پر طرفدار در این حوزه است. 7 عادت، ارزش‌های اصلی ساده و متمرکزی هستند که برای بسیاری از ما پیش می‌آید یا وجود دارد، اما به آن با دقت نگاه نمی‌کنیم. ایده‌های کاوی از «برد-برد» تا «تیز کردن اره» بسیاری از واژگان تجاری را شکل داده‌اند. این سیستم، چارچوبی قوی برای ایجاد یک زندگی زیبا و معنادار فراهم می‌کند. استفن شما را از هر مرحله اصلی، مشابه بالا رفتن از نردبان، عبور می‌دهد تا به شما کمک کند در دنیایی پر از حواس پرتی و رفع سریع، به بالاترین پتانسیل خود برسید.

کتاب قانون طبیعت انسان نوشته رابرت گرین

کتاب قانون طبیعت انسان نوشته رابرت گرین

این کتاب از نویسنده 48 قانون قدرت حماسی است. این کتابی است در مورد تمام معایب شما به عنوان یک انسان، چگونگی درک دیگران و چگونگی تبدیل این دانش به قدرت نوشته است. گاهی  به نظر می‌رسد که مردم واقعاً ناامید هستند یا به نژر می‌رسد که ما با خود و دیگران مبارزه می کنیم. گاهی هم به نظر می‌رسد که مردم فریبنده هستند، سعی می‌کنند سخاوتمند، خوب و مؤدب به نظر برسند تا بداخلاقی را پنهان کنند. قانون طبیعت انسان به شما فرصت می‌دهد که انسان را از طریق مشاهده بیاموزید و این مهارت را به مزیت‌های بزرگ در حرفه یا تجارت خود تبدیل کنید. شما یاد خواهید گرفت که نه تنها آن سوی نقاب افراد را ببینید، بلکه جنبه تاریک خود را هم درک کنید و یاد بگیرید که بدون زحمت بر مردم تأثیر بگذارید و آنها را متقاعد کنید. شناخت، منبع نهایی قدرت است و این کتاب شما را به سمت آن راهنمایی می‌کند.

کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس

این کتاب داستان یک کارآفرین متولد آفریقای جنوبی را روایت می‌کند که دنیای تجارت را آنطور که می‌شناسیم، تکان می‌دهد. نویسنده، داستان ایلان ماسک را از دوران کودکی او تا تأسیس تمام شرکت‌هایش تعریف می‌کند. با ماهیت سرسخت مردی آشنا شوید که بسیاری وی را به عنوان ترکیبی نادر از استیو جابز، بیل گیتس و توماس ادیسون یاد می‌کنند.

از داستان راه اندازی X.com، پیوستن به PayPal تا راه اندازی SpaceX، شرکت موشکی او، تسلا، شرکت خودروهای الکتریکی او، و SolarCity، یک شرکت انرژی خورشیدی و باتری. اگر آرزوی دستیابی به چیزی ارزشمند در طول زندگی خود دارید، این کتاب به شما نشان می‌دهد که هیچ چیز نمی‌تواند مردی را که مصمم به ایجاد تغییر است، متوقف کند.

کتاب فکر کنید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل

این کتاب در اصل در دوران رکود بزرگ منتشر شد و در مورد هنر متقاعد کردن خود برای ثروتمند شدن است. این کتاب به گام‌های بسیار مؤثر و مهمی که باید برداشته شود و نکاتی که باید در این فرآیند از آنها اجتناب کرد، می‌پردازد. نکات و ایده های جذاب زیادی در این کتاب وجود دارد. به عنوان مثال، نویسنده استدلال می‌کند که 99٪ از مردم، هدفی در زندگی خود ندارند و بنابراین در دام مشاغلی هستند که آنها را ناراضی می‌کند. نقطه کانونی این کتاب این است که شما می‌توانید با تغییر نگرش ذهنی خود، سرنوشت خود را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: کوچینگ زندگی چیست و چه مزایایی دارد؟

Outliers: The Story Of Success اثر مالکوم گلدول

این کتاب با خواندن سریع و سرگرم کننده، تفکر و بحث زیادی را در مورد رازهای موفقیت به همراه دارد. گلادول از مجموعه‌ای از مثال‌های متنوع و جالب استفاده می‌کند تا تصویر موفقیت را ترسیم کند. یکی از مهم‌ترین نکات این است که سختکوشی بسیار بیشتر از استعداد خام اهمیت دارد. در فصل «10000 ساعت»، گلدول به مطالعه‌ای روی دانشجویان موسیقی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد تعداد ساعات صرف شده برای تمرین، تعیین‌کننده کلیدی در تسلط هستند. این در حالی است که افراد موفق تنها زمانی می‌توانند این کار را انجام دهند که شرایط و رویدادهای منحصر به فرد زندگی آنها اجازه دهد. یک درس مهم برای همه در مورد ارزش تلاش زیاد و مقداری شانس وجود دارد. تلاش مستمر، شاه کلیدی است که اغلب قفل‌های بسته را باز و ما را به دیدن نور موفقیت، امیدوار می‌کند.

You Are A Badass نوشته جن سینکرو

تفاوت بین فرد موفق و بقیه معمولاً در تفاوتِ توانایی‌ها نیست، بلکه در توانایی باور به توانایی‌های خود است. یک افسانه فراگیر وجود دارد که می‌گوید: افراد موفق با اعتماد به نفس فراوان به دنیا می‌آیند. آنها خیلی زود می‌دانند که چقدر خوب هستند. در حقیقت، برخی از ماهرترین افراد جهان با تردیدهای قابل توجهی شروع به کار می‌کنند. تفاوت این است که آنها برای تقویت اعتماد به نفس، وقت می‌گذارند. شما می‌توانید مهارت‌های شغلی خود را در زمینه انتخابی خود صرف کنید، اما بدون ارتقاء اعتماد به نفس، به خود فرصت نمی‌دهید تا تخصص خود را به طور کامل بیان کنید. این کتاب، چگونگی تشخیص تفاوت بین شک به خود و توانایی‌ها و نحوه مدیریت باورهای خودخراب‌کننده را توضیح می‌دهد.

پرسش‌های متداول در زمینه بهترین کتاب های راز موفقیت

آیا برای موفقیت باید کتاب بخوانم؟

حتماً؛ زیرا افراد موفق کتاب‌ها را دروازه‌ای به سوی مسیر موفقیت می‌دانند. در نتیجه، آنها تمایل به خواندن کتاب‌هایی دارند که به رشد ذهن و بهبود زندگی کمک می‌کند. حقیقت این است که اگر چیز ارزشمندی یاد نمی‌گیرید، چگونه انتظار دارید زندگی‌تان تغییر کند؟

آیا مدیران عامل کتاب زیاد می‌خوانند؟

اکثر مدیران عامل و مدیران اجرایی ماهانه چهار تا پنج کتاب می‌خوانند. آنها ااین کار را به این دلیل انجام می‌دهند که خواندن و به ویژه خواندن دانسته‌ها و رازهای موفقیت دیگران، یک عنصر کلیدی برای نیل به موفقیت است. مطالعه، مزایای شخصی و حرفه‌ای زیادی دارد که شاید تا به حال اینگونه دقیق به آن توجه نکرده باشید.

آیا میلیونرها کتاب می‌خوانند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط توماس کارلی، 85 درصد از میلیونرهای خودساخته به طور متوسط دو یا چند کتاب در ماه می‌خوانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *