معرفی, بررسی ها

بهترین بازی های فکری برای بزرگسالان؛ راه‌هایی برای تقویت فکر

بهترین بازی های فکری

بازی‌های فکری چیزی فراتر از معماهای ساده هستند. از نظر فنی، بازی فکری نوعی پازل است که اغلب شامل تفکر جانبی است. این بدان معناست که برای حل آن، باید از یک فرآیند فکری خلاقانه استفاده کنید و رسیدن به راه حل درست چندان ساده نیست. بنابراین مطمئن شوید که زمان زیادی برای فکر کردن به پاسخ صحیح دارید. بی شک این بازی‌ها برا ی کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان فضای مناسبی برای پرورش فکر را فراهم خواهد کرد. در این مقاله از سایت 30nergy برخی از بهترین بازی های فکری آموزشی را معرفی می‌کنیم.

چرا باید به تقویت فکر اهمیت بدهیم

بازی‌های آموزشی فکری به کاربران امکان می‌دهند مجموعه‌های مختلفی از مهارت‌های شناختی مانند تمرکز یا مهارت‌های محاسباتی را تمرین کنند. از آنجایی که این بازی‌ها به آموزش مغز از طریق ماژول‌های بازی‌سازی شده در اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌ها کمک می‌کنند، بسیاری از مردم ممکن است آن‌ها را لذت‌بخش‌تر از سایر تمرین‌های ذهنی بدانند. بسیاری از این نوع بازی‌ها همچنین به کاربران اجازه می‌دهند پیشرفت خود را چه در مقابل سایر کاربران و چه عملکرد گذشته خود مشاهده کنند.

این بازی‌ها از طریق قرار دادن مغز در معرض چالش‌های جدید، به بهبود حافظه کاری و انعطاف‌پذیری عصبی کمک می‌کنند. آنها همچنین می توانند به بهبود پردازش زبان، توانایی درک سریع‌تر مفاهیم، سرعت حرکت و توجه کمک می‌کنند. در ادامه برخی از بازی‌های فکری و محیط های بازی آنلاین را معرفی می‌کنیم.

سودوکو؛ از بازی‌های فکری ژاپنی

یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین بازی‌های آموزش مغز، سودوکو است. آیا می‌دانستید معماها چقدر مفید هستند؟ جدول کلمات متقاطع، معماهای ریاضی و نسخه‌های دیگر معماها برای بزرگسالان است که علاوه بر بازی‌های فکری به رشد مهارت‌های حافظه و توجه کمک می‌کنند. سودوکو یکی از بازی‌های پازل ژاپنی است و به تقویت مهارت‌های مغزی کمک می‌کند.

در بازی سودوکو، بازیکنان اعداد را در یک شبکه 9×9 وارد می‌کنند. بازیکنان باید مراقب باشند که هیچکدام از اعداد در ردیف‌، ستون‌ها یا بخش‌های 3×3 تکرار نشوند. بازیکنان باید حداقل یک بار در هر بخش، ستون و سطر از اعداد یک تا نه استفاده کنند.

برخلاف سایر بازی‌های فکری، سودوکو چندین مهارت را به طور همزمان بهبود می‌بخشد. بیشتر بازی‌های تمرین مغز بر روی یک مهارت شناختی تمرکز می‌کنند، اما سودوکو روی چند مهارت تمرکز دارد. وقتی سودوکو بازی می‌کنید، توجه، مهارت‌های حل مسئله و توانایی‌های محاسباتی خود را بهبود می‌بخشید.

بیشتر بخوانید: کوچینگ چیست و چرا همه به کوچ نیاز داریم؟

سایت بازی فکری Briangle

برای آموزش مغز خود در یک محیط اجتماعی آنلاین، Briangle محیط مناسبی فراهم می‌کند. این وب‌سایت رایگان شامل پازل‌ها و بازی‌های دیگر برای تمرین توانایی‌های شناختی شما است. این سایت ادعا می‌کند که با بیش از 15000 بازی در وب‌سایت خود، بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های آموزشی مغز را در جهان دارد.

برخلاف سایر پلتفرم‌های آموزش مغز، Briangle همچنین دارای یک ویژگی اجتماعی است که بازیکنان می‌توانند با یکدیگر چت کرده و با بازیکنان دیگر رقابت کنند. برای برخی از افراد، مزیت افزوده احساس جامعه و حمایت اجتماعی به این معنی است که آن‌ها به احتمال بیشتری به بازی پایبند هستند. کاربران می‌توانند به عنوان مهمان بازی کنند یا یک حساب کاربری جدید بسازند. ثبت نام در این سایت رایگان است و همه افراد بالای 13 سال (یا زیر 13 سال با رضایت والدین) می‌توانند ثبت نام کنند.

Duolingo با برنامه‌های جذاب فکری و آموزشی

Duolingo دو بازی آموزش مغز برای کاربران دارد: برنامه یادگیری زبان معروف و برنامه به روزتر Duolingo Math. هر دو برنامه درس‌هایی را ارائه می‌دهند که به کاربران کمک می‌کند مهارت‌های دنیای واقعی را از طریق بازی روزانه توسعه دهند.

با انتخاب برنامه یادگیری زبان اصلی یا ریاضی، Duolingo نه تنها تمرینا فکری را در دستور کار خود دارد، بلکه یک مهارت ارزشمند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برنامه تناسب اندام مغز داکیم

داکیم که خود را به عنوان یک “برنامه تناسب اندام مغز” توصیف می‌کند، مجموعه‌ای از بازی و پازل‌ها را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا به مغز خود تمرین جامعی بدهید. این برنامه به شما امکان دسترسی به بیش از 100 تمرین انفرادی مغز را می‌دهد که همگی برای بهبود توجه و تمرکز طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، همان نوع وظایف ذهنی که نشان داده شده است در پیشگیری از آلزایمر و علائم مرتبط با آن نقش دارند. می‌توانید Dakim را به صورت رایگان در وب‌سایت آن‌ها امتحان کنید.

اپلیکیشن مربی مغز

اپلیکیشن پرکاربرد مربی مغز در نسخه‌های رایگان و حرفه‌ای در Google Play و iTunes موجود است. این برنامه یکی از بزرگترین مجموعه‌های بازی‌های آموزشی مغز در دسترس را ارائه می‌دهد. بازی‌های زبانی، ریاضی، شکل سریع و تعداد زیادی بازی برای بهبود مهارت‌های حل مسئله، حافظه، توجه و چابکی در این اپلیکیشن موجود است. شما می‌توانید تجربه بازی خود را با اهداف شخصی خود تنظیم کنید.

بازی فکری متریکس مغز

متریکس مغز

Brain Metrix یک سرویس وب رایگان است که به شما کمک می‌کند «مغز خود را آموزش دهید». این برنامه مجموعه بزرگی از تمرکز، رنگ، IQ، هوش فضایی، حافظه و بازی‌های خلاقیت را ارائه می‌دهد که می‌تواند به بهترین شکل به فضای فکری شما کمک کند. اگر علاقه‌مند به انجام بازی‌هایی هستید که برای تقویت مغز مناسب است و از آلزایمر و زوال عقل پیشگیری می‌کند، Brain Metrix توقع شما را برآورده می‌کند.

بیشتر بدانید: معرفی کتاب‌هایی که باید در طول زندگی خواند.

برنامه‌های زبان

در دنیای مدرن، بسیاری از مردم نیاز به یادگیری یک زبان بیشتر از زبان مادری خود دارند. یادگیری یک زبان خارجی هم برای مغز ما به معنای گسترش دایره لغات و هم استفاده از آن برای اهداف کاری یا اجتماعی مفید است. برنامه‌ها و بازی‌های زبان در این زمینه به ما کمک می‌کنند. استفاده از برنامه‌های زبان آسان‌ و قابل دسترس‌تر است، زیرا می‌توانیم هر زمان که بخواهیم بدون در نظر گرفتن زمان و مکان از آن‌ها استفاده کنیم.

بازی‌های متناسب با شرایط، سن و علائق خود را همراه با مجموعه سینرژی بیابید

در این مقاله برخی از بهترین بازی های فکری برای بزرگسالان را نام برده و آن‌ها را معرفی کردیم. به منظور آشنایی با بازی‌های متناسب با شرایط، موقعیت و نیازهای خود می‌توانید با کارشناسان مجموعه سینرژی ارتباط بگیرید.

مجموعه سینرژی با مدیریت مهندس حسین قریب گرکانی با استفاده از سه ابزار تلفیقی کوچینگ، منتورینگ و ذهن آگاهی به ارائه خدمات مشاوره‌ای آموزشی می‌پردازد. استراتژی و هدف مجموعه سینرژی، آگاه‌سازی جمعی و تولید محتوایی درست و استاندارد در زمینه توسعه فردی و سبک زندگی عموم مردم جامعه است. شما می‌توانید از خدمات آموزشی سینرژی در جهت توسعه زندگی و کسب و کار خود استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره آنلاین و حضوری و ثبت نام در دوره‌های باشگاه و مدرسه سینرژی از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید:

  • شماره تلفن: 09909777798
  • ارسال پیام به تلگرام 09909777798 با آی دی @Synergyscchool
  • پیج اینستاگرام سینرژی با آدرس: @30nergy.school
  • گروه تلگرامی باشگاه سینرژی با آدرس:club

تیم پشتیبانی مجموعه سینرژی از ساعت 8 صبح تا 5 بعداز ظهر پاسخگوی شما کاربران هستند.

سوالات متداول درباره بازی‌های فکری برای بزرگسالان

بهترین بازی های فکری برای بزرگسالان چیست؟

انتخاب بهترین بازی‌های فکری برای بزرگسالان سخت است. اما بازی‌هایی که در بالا پیشنهاد کرده‌ایم مانند پازل، سودوکو، تخته نرد و شطرنج، محبوب‌ترین بازی‌ها در سراسر جهان هستند.

مزایای بازی‌های فکری برای بزرگسالان چیست؟

فعال نگه داشتن ذهن مهم‌ترین مزیت بازی‌های فکری برای بزرگسالان است. به این ترتیب افراد از منطق، تفکر استراتژیک و مهارت‌های تجزیه و تحلیل کارآمدتر استفاده می کنند.

آیا بازی‌های فکری واقعا موثر است؟

بازی‌های ذهنی و فکری برای بزرگسالان می‌توانند پیشرفت بزرگی را در زمانی که افراد این تمرین‌ها را به صورت روزانه انجام می‌دهند، ارائه دهند. می‌توان نتیجه بازی را به عنوان یک پیشرفت خاص به ویژه در مهارت‌هایی مانند توجه بصری، تفکر منطقی و حافظه مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *