کوچ لاین

در بخش کوچ‌لاین مجموعه سینرژی، شما می‌توانید بر اساس نیازها، دغدغه‌ها و چالش‌هایتان، در خواست کوچ مورد نیار خود را ثبت نمایید. به همین منظور، نوع درخواست کوچ خود را مشخص خواهید کرد. پس از آن، تیم سینرژی با آنالیز چالش و نیاز شما، کوچ مناسب مورد نیازتان را به شما معرفی می‌کند. سپس نوبت به تعیین زمان برای مراجعه‌ی آنلاین می‌رسد. با تعیین زمان و پرداخت هزینه، شما در زمان مقرر می‌توانید با کوچ معرفی‌شده، به گفت و گو و ارتباط موثر بپردازید. گفتنی‌ست تخمین زمان لازم برای ادامه‌ی کوچ برعهده‌ی کوچینگ معرفی شده است. بدیهی‌ست برای هربار مراجعه و تعیین وقت، مراحل قبلی تکرار خواهد شد. کوچ‌های مورد تایید مدرسه سینرژی، با تایید صلاحیت‌های مهمی از جمله رصد مدارک مرتبط با حوزه‌ی کوچ، رصد مهارت‌های تجربی، و رصد مرحله به مرحله‌ی ارتباط شما با کوچ، کار خود را انجام خواهند داد. از اساسی‌ترین اصول مدرسه و اتاق فکر سینرژی، احترام به چارچوب سلامت روان افراد مختلف است.

در ادامه، دسته‌بندی‌های کوچ مجموعه سینرژی را مشاهده می‌کنید:

کوچ کسب و کار

اگر شما یک کارآفرین یا یک رهبر در شرکت خود هستید، کوچینگ کسب و کار ممکن است آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می‌رسد. هر چه در رتبه‌های اجرایی شرکت بالاتر بروید، فرصت‌های شما برای راهنمایی و مربیگری، محدودتر می‌شود. یک مربی کسب و کار می‌تواند مسیر شما را در کسب و کار به خوبی مشخص کند و در پیمایش این مسیر، شما را همراهی نماید. کوچ‌های کسب و کار، متخصصان باتجربه‌ای هستند که استارت آپ‌ها، کارآفرینان و رهبران شرکت‌ها را با مشاوره و بازخورد بر اساس نیازهای واقعی کسب و کارشان به شیوه‌ی اصولی، سازمانی و درست، راهنمایی می‌کنند. بهترین کوچ‌ها، تجربه‌های واقعی کسب‌وکار را با مهارت‌های مربیگری مانند گوش دادن فعال و توانایی پرسیدن سؤالات قدرتمند ترکیب می‌کنند. علاوه بر این، یک مربی کسب و کار می تواند کاتالیزوری برای ایجاد و دستیابی به برنامه‌های عملیاتی و اجرایی باشد. اگر به راه‌اندازی کسب و کار جدید می‌اندیشید یا می‌خواهید در حیطه‌ی فعالیت فعلی‌تان، ارتقاء پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، با کوچ کسب و کار وارد گفتگو شوید.

کوچ کودک و نوجوان

وقتی صحبت از مربیگری برای کودکان می‌شود، بهترین فرد برای این شغل، تقریباً همیشه والدین هستند. وقتی به فرزندپروری فکر می‌کنیم، به ندرت پیش می‌آید که مفاهیم هدف‌گذاری برای فرزندانمان را در نظر بگیریم. این به معنای تحت فشار قرار دادن کودکان برای تصمیم گیری سخت در مورد آینده نیست، بلکه تشویق آن‌ها به کنجکاوی است، کوچینگ به کودکان و وجوانان شیوه درست نگریستن به زندگی را یاد می‌دهد. مربیگری مؤثر همچنین می‌تواند به کودکان و نوجوانان کمک کند تا برخی از مهارت‌های شخصی خود را توسعه دهند که به آن‌ها در بزرگ‌تر شدن کمک می‌کند. مهارت‌هایی از جمله:

  • تاب آوری
  • غلبه بر شکست
  • اعتماد به نفس به دنبال چیزی که می خواهند
  • حل خلاقانه مسئله
  • رویکردی باز و کنجکاو به چالش ها و ایده های جدید
  • همکاری و اشتراک گذاری

یادگیری مهارت‌ها، تکنیک‌ها، ابزارها و مفاهیم کوچینگ مؤثر می‌تواند ابزاری عالی برای خود کودک و نوجوان و والدین، معلمان یا هر کسی باشد که با این قشر سروکار دارد.

کوچ تحصیلی

مربیان آکادمیک با دانش‌آموزان بر روی توسعه‌ی مهارت‌های عملکرد اجرایی خود کار می‌کنند که به دانش آموزان کمک می‌کند تا ذهنیت رشد را اتخاذ کنند، اضطراب تحصیلی خود را مدیریت کنند، کار خود را اولویت‌بندی کنند و اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت واقع‌بینانه و قابل اجرا تعیین نمایند. دانش‌آموزان در ملاقات با یک مربی در مورد سازگاری با کالج یا تحصیلات تکمیلی، مدیریت زمان، سازماندهی و موارد دیگر صحبت می‌کنند. برخی از دانش‌آموزان با یک مربی تحصیلی ملاقات می‌کنند تا کارآمدتر به تحصیلشان ادامه دهند.

دانش‌آموزان در هر مقطع و زمانی باید به کوچ تحصیلی دسترسی داشته باشند تا به مشکل برنخورند. آن‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند از طریق بخش "کوچ‌لاین" مدرسه سینرژی، قرار ملاقات با یک مربی آکادمیک را تعیین کنند. نوع ملاقات را نیز خود دانش.آموزان بر حسب نیازهایشان تعیین خواهند کرد. اولویت اولین گفتگو، با گفتگوی آنلاین است و این امکان برای دسترسی بهینه‌تر و راحت‌تر کاربران تحصیلی در کوچ‌لاین، فراهم شده است.

کوچ زندگی

مربی زندگی شخصی است که به طور حرفه‌ای آموزش دیده است تا به شما کمک کند پتانسیل کامل خود را به حداکثر برسانید و به نتایج دلخواه خود برسید. او مانند یک دوست حامی و یک مشاور قابل اعتماد است. کوچینگ زندگی، شما را به شناسایی اهدافتان سوق می‌دهد، شما را مسئول نگه می‌دارد و در طول سفر زندگی تشویق می‌کند تا نسخه‌ی بهتری از خودتان بسازید.

یک مربی زندگی به شما در روند توسعه فردی، پروژه‌های حرفه‌ای خاص، اهداف مویرگی شخصی و ارتقاء مهارت‌ها و التیام زخم‌هایتان، کمک می‌کند. او با تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی، شناسایی باورهای محدود کننده و سایر موانع بالقوه‌ای که با آن روبرو هستید و طراحی یک برنامه اقدام سفارشی برای کمک به شما در دستیابی به نتایج مورد نظر، به رشد و بالندگی شما کمک به‌سزایی خواهد کرد.

برخی از تکنیک‌های رایجی که مربیان زندگی در فرآیند کوچینگ از آن‌ها استفاده می‌کنند، عبارتند از:

سوالات قدرتمند: پرسش و انعکاس سوالاتی که تفکر عمیق‌تر را تشویق می‌کند.

گوش دادن فعال: تقویت و تفسیر ارتباطات کلامی و غیرکلامی عمیق‌تر با مراجع.

مصاحبه‌ی انگیزشی: کشف ارزش‌های اصلی در خاستگا‌ه‌های فرد برای تشویق و هدایت به توانمندسازی.

برنامه‌ریزی پایاپای و هدف‌گذاری: تدوین برنامه‌ای منظم، هدفمند و اجرایی با توجه به نیازها، پتانسیل و توانمندی‌های مراجع.

ایجاد مسئولیت‌پذیری: بررسی حامیانه و همراهی با پیشرفت نقطه به نقطه تا هدف.

کوچ رابطه

روابط برای احساس خوشبختی ما در این دنیا، اساسی هستند. متأسفانه، پیام‌های اجتماعی به ما می‌گویند که فقط دوست داشتن کسی برای کارآمد کردن یک رابطه کافی است. در حالی که واقعا اینگونه نیست. اگر در رابطه‌ی خود دچار چالش‌ها و تعارضات هستید، به این معنی نیست که فرد مناسب را پیدا نکرده‌اید؛ بلکه به این معناست که روابط، همچون بذری نیاز به پرورش، پرستاری و نگهداری دارند.
اینجاست که یک مربی روابط می‌تواند نقش موثر خود را به عنوان فردی که محیط روابط را تشریح می‌کند، ایفا کند. او همچنین با ایجاد جایگاه‌ها و ظرفیت‌سنجی‌های افراد، باکس گفتگوی طرفین رابطه را طراحی و طی فرآیند کوچینگ رابطه، همراهی و پشتیبانی همه‌جانبه از هر دو فرد را خواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید رابطه‌ای پر رونق و شگفت‌انگیز داشته باشید، از همکاری با یک مربی رابطه سود خواهید برد.

مربی رابطه به زوج ها و افراد کمک می کند تا ابزارهای پیشرفت روابط را بیاموزند. در حالی که تفاوت‌ها و حتی اختلافات، بخشی عادی از یک رابطه هستند؛ یک مربی به شما کمک می‌کند تا زمانی که مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشید، این اختلافات را کنترل کنید. همچنین، مربیان روابط به طرفین روابط از جمله پارتنرها و زوج‌ها یاد می‌دهند که چگونه محیطی امن برای رابطه‌ی خود را طراحی و مدیریت کنید.

کوچ سلامت و تغذیه

مربیان تغذیه به افراد کمک می‌کنند تا شیوه‌هایی را ایجاد کنند که منجر به بهبود سلامت و تناسب اندام افراد مختلف خواهد شد. این امر مستلزم آن است که مربیان تغذیه درک عمیقی از علم تغذیه داشته باشند، از جمله: ترکیب شیمیایی درشت مغذی‌ها (پروتئین، چربی و کربوهیدرات) و نقشی که در بدن دارند. مربی بهداشت و تغذیه، یک متخصص سلامت و متخصص در تغییر رفتار است که با مراجعان برای ایجاد تغییرات پایدار در رژیم غذایی و سبک زندگی برای بهبود سلامت و تندرستی آن‌ها همکاری می‌کند. کوچ سلامت به شما این قدرت را می‌دهد که کنترل سلامتی خود را متناسب با شرایط خود به دست بگیرید.

در دنیایی که دستیابی به سلامتی را دشوار و غیرضروری می‌کند، ارتباط پایاپای با یک مربی سلامت، مسیر شخصی‌سازی شده برای بازگشت یا سرعت در مسیر سلامت پایدار را فراهم می‌کند. کوچینگ سلامت و تغذیه به شما کمک می‌کند تا در مسیر سلامتی گام بردارید، کنترل امور تغذیه‌ی خود را به دست بگیرید و ساده‌ترین راه ها را برای بازگشت به مسیر سلامت جسمتان بیابید.