حسین قریب

حسین قریب، نویسنده‌ی کتاب هیولاهای درون، پیشینه‌ی یک دهه فعالیت در حوزه‌ی منتور، کوچ، ذهن‌آگاهی و برگزاری کارگاه‌های تحول و توسعه فردی را در کارنامه‌ی خود دارد. وی همچنین به عنوان پژوهشگر و دغدغه‌مند در حوزه‌ی روابط و حوزه‌های مختلف اجتماعی از جمله کودکان کار و بد سرپرست، حوزه‌ی تعلیم و تربیت و تولید محتوای مناسب کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند.

حسین قریب کیست

حسین قریب در این سال‌ها کوشیده تا در عرصه‌ی کوچینگ، طرحی نو در اندازد تا خدمات بیشتر و کامل‌تری از این رهگذر در اختیار مردم قرار گیرد. وی با تاسیس مدرسه سینرژی بر آن است تا تک تک افراد جامعه را با قابلیت‌های ناشناخته‌ی خود آشنا کند و در این مسیر، دغدغه‌ی اصلی او تلاش برای ساماندهی به ذهن و روح و شخصیت افراد از دوران کودکی است. همچنین تاسیس دبیرخانه جایزه کتاب سال روانشناسی و توسعه فردی، ادای دینی است به مردم سرزمین ایران تا در انتخاب محتوای درست این حوزه‌ی حساس و کاربردی، دچار اشتباه نشوند.

کتاب هیولاهای درون حسین قریب

او با نوشتن کتاب “کنترل هیولاهای درون” یکی از بهترین محتواهای این حوزه را در اختیار  قشرهای گوناگون جامعه قرار داده است. حسین قریب اما خود را هنوز در آغاز این مسیر می داند تا  از این رهگذر حتی یک نفر، یک لحظه بالندگی، توسعه و در پی آن آرامش را تجربه کند.

تعریف حسین قریب گرکانی از حوزه کوچ و کوچینگ

حسین قریب ده سال است که در حوزه های گوناگون کوچ، به شنیدن دغدغه‌های مراجعان از قشرهای مختلف مشغول است و در این مسیر همواره می‌کوشد بهترین نتیجه‌ها را از جلسات، نصیب مراجعان کند. او می‌گوید: کوچ و کوچینگ، اصطلاحاً آینه‌ای‌ست رو به روی هر فرد با تمام نقاط قوت و ضعفش؛ برای شناخت بهتر خود و سپس توسعه‌ی خودش.

حسین قریب

 توسعه فردی هم مشخصاً حوزه‌ای‌ست که تعریف درست ماهیت آن، منوط و منجر به کارکرد درستش است. توسعه فردی به زبان ساده یعنی توسعه انسانی که قدرتش غالب بر تمام امکانات و عوالم است. به طور مثال، انسانی که به هیچ نحو، شرایط پرواز کردن نداشت، هواپیما را اختراع کرد و اینگونه بر نیروی جاذبه‌ی زمین و ساختار فیزیکی خود و چه و چه فائق آمد. توسعه فردی در اولین تعریف خود، انسان را از قالب مصرف‌گرا بودن خارج و به سمت رشد و تولید و تعالی به ویژه اندیشه و روح با توجه به توانایی‌های نهفته‌ی وجودی، سوق می‌دهد.

او به طور کل معتقد است که نیاز امروز جامعه، به ما اجازه‌ی گیر کردن در اصطلاحات و عناوین و حاشیه‌ی مسائل را نمی‌دهد و همه با مهارت در هر حیطه و حوزه، باید تعاملات، هم‌افزایی و به عبارتی جدیدتر سینرژی داشته باشیم؛ برای یک هدف، که رشد و توسعه افراد جامعه است.

کتاب هیولاهای درون نویسنده حسین قریب

حسین قریب در کتاب شناخت هیولاهای درون چه می گوید؟

این کتاب همان‌طور که در پیشگفتار آن شرح داده شده، یک سفر دو نفره است. سفر از آن حیث که همسفر می‌طلبد و راهکارهای علمی و عملی‌اش، نیازمند همراهی جدی مخاطب است. کلیات کتاب، مخاطب را به بازنگری مجدد با گستره‌ی دید وسیع‌تر به خود درونی، دعوت می‌کند و در ادامه از موانع و حصارهای ذهنی مختلف و ناشناخته‌ی ذهنی که جزئی از شخصیت ما شده‌اند و دیگر مانع نمی‌پنداریم‌شان، صحبت می‌کند.

موانعی که سبب شده‌اند قسمت‌هایی از خود واقعی هر شخص، از وی دور و جدا شود و آدم‌ها اصطلاحاً خودشان را گم کنند. حسین قریب درباره‌ی جدی‌ترین اثرش می‌گوید: “من آسیب‌های مختلف اعم از روزمرگی خاستگاه افکارم را با تمام وجود حس کردم و پتانسیل‌هایم را در حال فروخوردگی دیدم. آن‌جا بود که کم‌کم با نگاه عمیق‌تر به خودم،احساس کردم که آدم‌های دیگر هم درگیر موانع دیگری هستند و این اصطلاحاً هیولاها، مبتلابه خیلی از افراد جامعه است.

هیولاهایی که مانع از تبدیل توانایی‌های بالقوه به عملکردهای بالفعل می‌شود. به نظر من خیلی از کتاب‌ها، اختراعات و اکتشافات، ریشه در مسائل درونی خود اشخاص داشته که به اقدامات عملگرایانه و نتیجه منجر شده. نتیجه‌ی سال‌ها چالش و پژوهش من، ابتدا با خودم و سپس با افراد و اذهان مختلف، کتاب کنترل هیولاهای درون است.”

اطلاعات سفارش خرید کتاب

برای همراهی با این سفر دونفره

برای تهیه کتاب مبلغ 100 هزار تومان به شماره کارت زیر واریز کرده و فیش واریزی خود را از طریق تلگرام یا واتساپ به شماره 09909777798 ارسال بفرمایید.