مدرسه سینرژی

در مدرسه سینرژی، بخش‌های اصلی ماهیت فعالیت آکادمیک مدرسه‌ی ما، تدارک دیده شده است. مفهوم و فلسفه‌ی سینرژی در تیم ما، شامل هم‌افزایی سه بخش منتورینگ، کوچینگ و ذهن‌آگاهی است؛ که هر کدام از این بخش‌ها کارکرد ویژه‌ای در توسعه فردی اقشار و افراد مختلف دارند؛ اعم از کودکان و نوجوانان که دغدغه و هدف اصلی فعالیت ما هستند. و تلفیق این سه برای اعتلای سطح آموزش و پرورش افراد جامعه، به ویژه آینده‌سازان یک جامعه، امری ضروری و بهنگام می‌نماید.

هوش چندگانه گاردنر

به همین منظور، اولین مدرسه سینرژی ایران، ضمن تلفیق این سه مهارت و متد، کلاس‌های درس خود را با تکیه بر تئوری چندگانه و روان‌سنجی هوش‌ گاردنر، برگزار می‌کند. هوش گاردنر، نظریه‌ای آموزشی است که توسط هوارد گاردنر تنظیم و ارائه شده‌است. طبق این نظریه، دیدگاه‌های روان‌سنجی و رفتارشناسی سنتی نسبت به مقوله‌ی پرورش هوش، بسیار محدود و ضعیف هستند. گاردنر نظریه‌اش را نخستین بار در کتاب «قاب‌های ذهنی: نظریه هوش چندگانه»، در سال ۱۹۸۳ ارائه کرد. به عقیده‌ی او همه‌ی انسان‌ها دارای انواع مختلفی از هوش هستند که با شناسایی و تقویت بهنگام آن‌ها می‌توانند به بالندگی استعدادها و مهارت‌های خود طبق شاخصه‌های بخش‌های مختلف هوششان برسند.

او در کتاب خود، چندین بُعد و نوع مختلف از هوش را معرفی و بررسی کرده است. طبق نظریه‌ی گاردنر، برای به دست آوردن تمام قابلیت‌ها و استعدادهای یک فرد، نباید تنها به بررسی بهره‌ی هوشی او پرداخت؛ بلکه انواع هوش‌های دیگر او مثل هوش موسیقایی، هوش درون‌فردی، هوش تصویری-فضایی، هوش کلامی- زبانی، هوش هستی‌گرا و سایر هوش‌ها نیز باید در نظر گرفته شوند.

ما در مدرسه سینرژی، آموزش‌های علمی و عملی مبتنی بر این هوش چندگانه را طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی کرده‌ایم. و رسالت خود را با بهره‌گیری از اساتید کارآزموده‌ی حوزه‌های مذکور، در زمان طلایی رشد و پرورش انواع هوش‌های فرزندان شما به سرانجام می‌رسانیم.

این کلاس‌ها در حال حاضر در قالب مدرسه آنلاین سینرژی آغاز به کار کرده و از علاقه‌مندان ثبت‌نام به عمل می‌آورد. ما در این مدرسه می‌کوشیم تا فضایی را برای شناخت بیشتر افراد از خود درونی‌شان فراهم نماییم؛ تا این شناخت و در ادامه‌ی مسیر، تحول فردی به موثرتر بودن و هم‌افزایی بیشتر فرد با محیط پیرامون و جامعه‌اش بیانجامد. کلاس‌ها شامل زنگ‌های مختلفی است که در آن آموزش‌ها و فعالیت‌های مرتبط با سن دانش‌پذیران، طبق تخصص و مهارت‌های اساتید، برنامه‌ریزی شده است.

بخش دوم فعالیت مدرسه سینرژی، به برگزاری کلاس‌های دیگری با محوریت توسعه فردی برای بزرگسالان و در قالب دوره‌های حضوری و آنلاین خواهد پرداخت. همچنین امکان تهیه‌ی دوره‌ها به صورت آفلاین نیز برای کاربران فراهم شده است تا جامعه‌ی هدف بیشتری بتوانند از آموزش‌های مدرسه سینرژی بهره‌مند شوند.

ثبت‌نام این کلاس‌ها برای اعضایی که بتوانند از طریق هم‌افزایی با هم‌سالان و هم‌کلاسی‌های خود به صورت دسته‌جمعی اقدام به ثبت‌نام نمایند، تخفیف ویژه خواهد داشت.

جزئیات و طرح درس کلاس‌ها اعلام خواهد شد.