سوالی دارید؟
9777798
0990

درباره ما

شاید در نگاه نخست، عبارت 30nergy کمی برایتان نامانوس جلوه کند. این عبارت، زاییده‌ی دو رویکرد اساطیری و اجتماعی است. همان سینرژی یا هم‌افزایی که شاید بارها شنیده باشید. در این عبارت، دریچه‌ای از ادبیات ژرف فارسی مقابلتان گشو‌ده‌ایم، تا گوشه‌چشمی به سیمرغ عطار و چند و چون  30nergy شدنِ ما داشته باشید.

سی‌مرغی که روزی میان پایکوبی عروض و قافیه‌ی عطار، گرد هم آمدند و امروز، دستمایه‌ی اندیشه‌ی ما در این فضای مجازی شده‌اند. ما در 30nergy بر آنیم تا  در اسراب واقعیت‌های این جهان غریب، به حقیقت خویش قریب گردیم. چرا که هر کدام از ما، بخشی از یک حرکت بزرگ هستیم که بناست با هم‌افزایی توانایی‌های فردی، به جمعی پویا تبدیل شود.

رسالت ما، آگاه‌سازی و تولید محتوایی درست و استاندارد در زمینه‌ی هم‌افزایی که خود حاصل جمع مفاهیم دیگری به نام‌های منتور، ذهن‌آگاهی و کوچ است. برای ارائه‌ی این مهم، در بخش‌های مختلف از جمله مدرسه‌ی سینرژی از تمام ابزارهای تولید محتوای خلاقانه و به‌روز، بهره برده‌ایم. پس از شناخت ابعاد گوناگون تفکّر و فرآیند سینرژی و یقین به کارآمدی این اندیشه در ابعاد وسیع مسیر زندگی و کسب و کار، شما می‌توانید در بخش هم‌قبیله، جایگاه درست وجودی خود را بیابید و با هم‌قبیله‌هایتان، مسیری نو و نگاهی تازه به زندگی و کسب و کار را تجربه کنید. ما در تیم 30nergy محفلی بنا می‌کنیم تا با با تکیه بر داشته‌های هم  به نتیجه‌هایی شگفت‌انگیز دست یابیم و باور کنیم که همیشه حاصل جمع دو بعلاوه‌ی دو، چهار نمی‌شود. گاهی هم پنج، ده و حتی بیشتر می‌شود. و حالا اینجا در باشگاه سینرژی ما، از همان گاه‌هاست.

 

پیش سیمرغ آن کسی اکسیر ساخت  /    کو زبان این همه مرغان شناخت

                                       عطار نیشابوری

سوالات متداول سینرژی

باشگاه سینرژی

۱/ سینرژی به چه معناست؟

سینرژی را هم افزایی معنا کرده‌اند. در یک نگاه، به عمل یا عملیات ترکیبی دو جانبه یا چند جانبه‌ی سودمند بین افراد یا عناصر تجاری با نتیجه‌ای  دو چندان، سینرژی می‌گویند. هم افزایی، فرآیندی است که در آن افراد یا شرکت‌ها، منابع و انرژی‌های خود را برای دستیابی به بهره‌وری، کارایی و عملکرد بیشتر از آنچه که به تنهایی می‌توانستند، ترکیب می‌کنند. ادغام و اکتساب، بهترین مثال برای این است که در آن شرکت جدید، ارزش بیشتری نسبت به دو شرکت جداگانه ارائه می‌دهد.

۲/ هدف هم افزایی چیست؟

هم افزایی یک تیم را قوی‌تر و تاثیرگذاری‌ و نتیجه‌گیری‌اش را موثر‌تر می‌کند. اگر تعاملات مختلف نوع بشر را رابطه بنامیم، وقتی همه از یک رابطه سود می‌برند، آن رابطه سالم است. سینرژی یا هم افزایی، محیط جدیدی را برای تلفیق توان روابط ایجاد می‌کند و نتیجه‌ی حاصله، ضریبی از انرژی تک‌تک افراد است؛ نه فقط حاصل جمعشان.

۳/ معادل معنایی سینرژی در فارسی چیست؟

هم افزایی، مشارکت، کمک، اتحاد، معاونت، تعامل، همراهی، ائتلاف، همکاری و تلاش ترکیبی را معادل معنایی سینرژی می‌دانند.

۴/ هم افزایی در زندگی چگونه است؟

هم افزایی، ایجاد یک کل است که حاصل این کل، بیشتر از مجموع اجزای آن است. هم افزایی زمانی حاصل می‌شود که دو یا چند نفر با آگاهی به ماهیت سینرژی و ممارست روحیه‌ی تیمی، برای رسیدن به هدفی مشترک، تلاش کنند. راهکارهای سینرژی شدن، ساده‌تر از آن است که تصور می‌کنید؛ این راه تو یا من نیست، بلکه راه بهتری است، راهی بالاتر و سودمندتر!

۵/ نحوه‌ی ایجاد هم افزایی در کار چگونه است؟
  • شفاف باشید. اطمینان حاصل کنید که همه‌ی افراد، درگیر رسیدن به هدف مشترک هستند.
  • با همه‌ی کارمندان، ارتباط برقرار کنید. پس از اینکه هدف را به طور واضح برای تیم بیان کردید، مطمئن شوید که همه می‌دانند از آن‌ها چه انتظاری دارید.
  • به برنامه متعهد شوید.
  • به افراد تیم روحیه بدهید.
  • پیشرفت را پیگیری کنید.
۶/ متضاد هم افزایی چیست؟

تضاد، مخالف هم افزایی است و زمانی اتفاق می‌افتد که اثر ترکیبی ترکیبات، کمتر از آنچه انتظار می‌رود باشد.

۷/ هم افزایی مثبت چیست؟

هم افزایی مثبت تیم، زمانی عمل می‌کند که نتایجی که یک تیم با هم ایجاد می‌کنند بسیار نوآورانه‌تر، موثرتر و قابل توجه‌تر از زمانی باشد که اعضاء آن، راه حل‌ها را به صورت جداگانه ایجاد می‌کنند. مجموع خروجی بیشتر از اجزای جداگانه است.

۸/ هم افزایی در جامعه چگونه است؟

یک گروه یا جامعه با هم افزایی بالا، گروهی است که در آن منافع افراد و منافع گروه، به عنوان یک کل هماهنگ باشد. این باعث ایجاد یک گروه یا جامعه‌ی سالم می‌شود.

۹/ هم افزایی چه ویژگی‌هایی دارد؟

هم افزایی به معنای ایجاد یک کل است که بیشتر از مجموع اجزای منفرد آن است و در واقع، ضریبی از مجموع اجزاست. به عنوان مثال، هم افزایی زمانی حاصل می‌‌شود که 2 + 2 فقط 4 نباشد، بلکه می‌توان آن را به بیش از 4 رساند. هم افزایی زمانی رخ می‌دهد که تعامل و نتیجه‌ی اعضای تیم از مجموع تلاش‌های فردی آنها بیشتر باشد.

۱۰/ چگونه از هم افزایی در زندگی واقعی استفاده کنیم؟

سینرژی همچنین زمانی رخ می‌دهد که شما دو کار را با یک عمل، کامل کنید. اگر در حین گوش دادن به پادکست، لباس‌ها را هم تا کنم، زمان بیشتری برای خودم ایجاد می‌کنم؛ این طوری زمانی که برای هر فعالیتی می‌گذارم، برای انجام یک کار و به تنهایی، صرف نخواهد شد . سینرژی، خود مفهوم زندگی است. زندگی با تلفیق و ترکیب تمام پیشامدهای تلخ و شیرین، تا این لحظه و همواره، زندگی بوده و هست!

۱۱/ چرا هم افزایی در کار تیمی مهم است؟

وقتی اعضای یک تیم برای نقاط قوت یکدیگر ارزش قائل می‌شوند، به‌طور موثرتری با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؛ از درگیری‌های احتمالی جلوگیری می‌کنند، انسجام گروه را تقویت می‌کنند و  بر این اساس، گفت‌و‌گو و تعامل مثبت ایجاد خواهد شد.

۱۲/ آیا هم افزایی همان کار گروهی است؟

کار گروهی و هم افزایی تیمی، مفاهیم کاملاً متفاوتی هستند؛ در کار گروهی، مدیران و مربیان وظیفه دارند همه‌ی پتانسیل منابع انسانی را به سرعت بالا ببرند و بهترین نتیجه را داشته باشند. از سوی دیگر، سینرژی به افراد کمک می‌کند تا به‌خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، همکاری کنند و رشد و توسعه پیدا کنند تا بهتر از آنچه که هستند، شوند. چه به عنوان من، چه در جایگاه ما.

۱۳/ هم افزایی در طبیعت چیست؟

سینرژیسم زمانی‌ست که با ترکیب دو یا چند موجود زنده یا جزء با هم، تأثیر بیشتری نسبت به افزودن تأثیرات هر یک به دست می‌آورید. به عنوان مثال، یک نمونه هم افزایی بسیار معروف در طبیعت، شقایق دریایی و دلقک‌ماهی است. دلقک‌ماهی در کنار شقایق دریایی زندگی می‌کند و جانوران دیگر نمی‌توانند آن را شکار کنند. وجود دلقک‌ماهی، سبب نزدیک شدن جانوران دیگر به شقایق دریایی می‌شود و غذای شقایق تأمین خواهد شد.

۱۴/ آیا دو نفر هم می‌توانند هم افزایی داشته باشند؟

یک رابطه‌ی سینرژیک، زمانی اتفاق می‌افتد که دو نفر با هم، ارزش افزوده‌ی بیشتری نسبت به خودشان ایجاد کنند.

۱۵/ سینرژی شدن چه قدر طول می‌کشد؟

این مدت زمان، برای هر شخص و مسئله‌، کاملاً متفاوت و قابل شخصی‌سازی است و تجویز نسخه‌ی واحد در هر زمینه‌ای، به خصوص در این زمینه، اشتباه محض است. ممکن است فردی طی چند روز بتواند با متدهای علمی و عملی به هم‌افزایی دست پیدا کند؛ اما افراد زیادی هم وجود دارند که تا به حال حتی این کلمه را نشنیده‌اند!

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من